Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katıldığı toplantıda açıklanan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketii yaklaşık 1 ay önce açıklanmıştı. Açıklanan pakette kamu lojmanlarının satışı da yer almıştı.

Bu paket kapsamda Diyarbakır’da 22 lojmanın satış işlemi başlatıldı.

Hintli Baba Caddesi OK2 Apartmanında yer alan 22 lojman, Diyarbakır Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce ihaleye çıkarıldı.

Tahmini bedeli 900 bin lira ile 1 milyon 200 bin lira arasında değişen konutların büyüklüğüne ise 107 ve 122 metrekareden oluşuyor.

OTURANLAR ÖNCELİKLİ ALIM HAKKINA SAHİP

Diyarbakır'da 1 ton 771 kilo esrar, 8 milyon kök kenevir ele geçirildi Diyarbakır'da 1 ton 771 kilo esrar, 8 milyon kök kenevir ele geçirildi

Diyarbakır Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde 4 Temmuz 2024 günü yapılacak ihalenin duyurusu şöyle:

''İİhalelere ilişkin şartname, mesai saatleri dahilinde Diyarbakır Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde (Milli Emlak Daire Başkanlığı) bedelsiz olarak görülebili. Kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulan kamu konutlarından ihalenin yapıldığı tarihte; adlarına görev, sıra ve hizmet tahsisli kamu konutu tahsis edilen (şartlı tahsisler dahil) ve fiilen konutta oturanlar öncelikli alım hakkına sahiptir. İhale bedeli öncelikli alım hakkı sahibi tarafından; peşin olarak ödenmesi durumunda ihale bedeline yüzde on indirim uygulanır, taksitle ödenmesi halinde ise indirim uygulanmaksızın; A)En az yüzde yirmisi peşin, kalanı beş yılda ve altmış taksitle, b) En az yüzde yirmi beşi peşin, kalanı yedi yılda ve seksen dört taksitle, c) En az yüzde otuzu peşin, kalanı on yılda ve yüz yirmi taksitle, ödenebilir. Öncelikli alım hakkı sahibi bu ödeme seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilir. Bu durumda borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez Türkiye İstatistik Kurumunun her ay için belirlediği tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) aylık değişim oranında artırılarak hesaplanır. Bu şekilde yapılacak hesaplamalarda aylık değişim oranları  toplamının yıllık yüzde on ikiyi (en fazla %12) geçmesi halinde geçen kısım hesaba katılmaz.''

Editör: Özgür Ayaydın