Diyarbakır’da kendisine düşük not verdiği gerekçesiyle Dekan Yardımcısı Doçent Dr. Yunus Yılmaz’ın odasına gizlice girip bıçaklayan kız öğrencisi B.Y hakkında iddianame hazırlandı.

Sözcü'nün haberine göre, savcı, sanığa akıl sağlığı nedeniyle ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilmesi gerektiğini talep etti.

Helikopter, kaynar süt kazanına düşen  çocuk  için havalandı Helikopter, kaynar süt kazanına düşen  çocuk için havalandı

Dicle Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Dekan Yardımcısı olan Doçent Dr. Yunus Yılmaz 18 Eylül 2023 günü makam odasında kız öğrencisi B.Y’nin bıçaklı saldırısına uğradı.

Yaralanıp doktor raporu alan Yılmaz şikâyetçi olunca gözaltına alınan B.Y hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlandı. İddianamede, sanığın olay günü Yunus Yılmaz’ın makam odasına girdikten sonra çantasından çıkardığı bıçakla hocasını kafasından yaraladığı belirtildi.

Doktor raporu, tanık ve mağdur ifadeleri ile makam odasını gören koridordaki güvenlik kamera kayıtları bir bütün olarak incelendiğinde, sanık B.Y’nin silahla kasten yaralama suçunun sabit olduğuna dikkat çekildi.

Editör: Nazmi Kahraman