Etkinlikte, birim hemşireleri ve gerontologlar tarafından hazırlanan ve hastaların isimlerinin yer aldığı bileklikler, şeker hamurundan yapılan kalp desenli kurabiyeler ve bayram şekerleri ikram edildi. Stajyer öğrenciler saz çalarak şarkılar söylerken, Palyatif Servis Sorumlusu Ahin Azlı da Türkçe ve Kürtçe şarkılar seslendirdi.

Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Ethem Bahri Anlı, palyatif servisinin önemine vurgu yaptı.

Diyarbakır’da itfaiyeden su altı arama kurtarma eğitimi Diyarbakır’da itfaiyeden su altı arama kurtarma eğitimi

Anlı, “Palyatif servisimiz çok özellikli bir birim, yakinen temas edilmesi, konuşulması, dokunulması gereken bir hasta grubumuzun olduğu bir birim. Bu tür hastaların bu serviste yatıyor olma durumu bir talihsizlik. Bu talihsizlik durumlarına bayram vesilesiyle bir nebze neşe katabilmek adına arkadaşlarımızın düzenlediği bu etkinlikten dolayı tebrik ediyorum ve kutluyorum" dedi.

Palyatif Servis Sorumlusu Ahin Azlı, servislerinde düzenli olarak etkinlikler yaptıklarını belirterek, "Bugün de Kurban Bayramı dolayısıyla hastalarımıza bir etkinlik düzenledik. Hastalarımız bayrama gitmeden önce bayramlarını kutlayıp müzik eşliğinde de keyifli vakit geçirmelerini sağlayacağız. Amacımız burada bulunan hastalarımızın moral ve motivasyonunu artırmak, bir nebze de olsa hastalık psikolojisinden uzaklaştırmak" dedi.

Editör: Nazmi Kahraman