Günlük yaklaşık 20-30 hastaya hizmet verdiklerini belirten Dr. İlhan Taş, genelde açık yarası olan ve pansumanla iyileşmeyen yaraları tedavi ettiklerini söyledi.

Haftanın 1 günü kronik yara biriminde çalıştığını belirten Dr. Taş, şöyle konuştu:

Diyarbakır’da depremzedeler için 18 atölyenin yapımına başlandı Diyarbakır’da depremzedeler için 18 atölyenin yapımına başlandı

"Diğer günlerinde de yanık merkezinde görev yapıyorum. Bizim takip ettiğimiz hastalar genellikle uzun zamandır devam eden açık yarası pansumanlarla bir türlü kapanmayan hastalar bize geliyor. İyileştirdiğimiz hastalar oluyor. Genelde  şeker hastası olan hastalarımızın yaraları kapanmıyor. Ancak hem hastanın, hem bizim, hem de hasta yakınlarının koordineli bir şekilde çalışarak başarılı olabildiği bir süreci yürütüyoruz.''

''Dekübit yaraları'' denilen yatağa bağımlı hastaların, felçli hastaların yatmaya bağlı olarak oluşan yaralarını iyileştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını aktaranTaş, "Mardin, Siirt, Batman ve çevre illerden gelen hastalarımız oluyor. Günde yaklaşık 20-30 hastaya bakıyoruz. Aynı zamanda servislerde yatan hastalarımız da var. Özellikle enfeksiyon hastalıkları, dahiliye, endokrin hastalıkları bölümlerinde yatarak tedavi gören hastalarımız da bize geliyor, onlara da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Stoma ve Yara Bakım Hemşiresi Melek Avşar, dokuya olan kan akışının azalması ve dokunun oksijen ihtiyacının karşılanamaması durumunda meydana gelen yaralar, ameliyat sonrası uzun süre iyileşmeyen yaralar ve buna benzer durumdaki hastaların kendilerine geldiğini belirterek, yara bakımını yaparak hizmet sunduklarını kaydetti.