A L D U D A K3.

Diyarbakır'da hüsran, ilk 50 listesine giremedi Diyarbakır'da hüsran, ilk 50 listesine giremedi

Yılda yaptığı bin ameliyatlarla böldedeki çocuk hastaların Ankara ve İstanbul'daki hastaneler gitmeden tedavisini sağlayarak bu alanda büyük eksikliği gideren çocuk kalp merkezinin sorumlusu Doç. Dr. Bedri Aldudak, hastane yönetimin suçlayıp görevi bıraktı.

A L D U D A K

HER TARAFINDAN SULAR AKIYOR

Hastane yönetiminin, hukuk dışı uygulamalarına boyun eğmediği için yönettiği Çocuk Kalp Merkezi’nin cezalandırılması yoluna gittiğini iddia eden Aldudak, istifa gerekçesinde şunlara şunlara yer verdi:

''Ankara’nın doğusunda kalıcı ve süreğen tek çocuk kalp merkezi olması nedeniyle Samsun-Mersin hattının doğusuna ilaveten Suriye’den de çok sayıda hasta kabul etmektedir.  Onlarca kez tutanak tutulmuş olmasına rağmen Kalp Merkezi Yoğun Bakım Lavabolarının her tarafında enfeksiyona davetiye çıkaracak şekilde sular akmaya devam etmektedir. Kateter odasına uzun zamandır bozuk olan saturasyon cihazı tamir edilmemekte veya yenilenmemektedir.Merkezde mevcut yan dal asistanlarının eğitimi için ihtiyaç duyulan poliklinik alanı oluşturulmamaktadır. Cerrahi birim sorumlusu üzerinden ekibin parçalanması doğrultusunda ağır baskı uygulanmaktadır.  Ameliyathanede intra operatif TEE yapabilme kapasitesine sahip tek cihaza ve kateter odasında işlemi yönlendirmek için kullanılan, yüzlerce hasta verisinin yüklü olduğu cihaza el konulmuştur. (El koyma sırasında hasta verilerini güvenceye alma talebimiz red edilmiştir) Klinik sektereteri ve sağlık hizmetleri sorumlusu defalarca başhekim yardımcılığı makamına çağrılarak, tehdide ve hakarete maruz bırakılmışlardır.''

Editör: Özgür Ayaydın