Diyarbakır Saadet Partisi İl Başkanı Abdurrahman Ergin Çınar ile Mardin'in Mazıdağı köylerinde birkaç gün devam eden yangın konusunda Saadet Partisi İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı.

Whatsapp Image 2024 06 22 At 14.28.12

Ergin, bölgede adından oldukça bahsettiren Elektrik Pazarlama Kurumunun, her zaman vatandaşa, çiftçiye, üreticiye, esnafa icrâlarla, elektriği kesmelerle gündeme geldiğini söyledi.

Kamuoyundan öğrendiğimiz kadarıyla 1987'den bu güne diktiği elektrik direklerinin gereken bakımını yapmayan kurum, sessizlik içinde olduğuna işaret eden Ergin, şöyle konuştu:

''Her gün bu afetin yansımaları sosyal medyaya yansıyor. Ölümler artıyor. Toprağa verilen insan sayısı artmakta. Ekili araziler artık yok. Üzerinde yaşayan canlılar ateş dalgalarında yandı kavruldu.Burası bir Akdeniz-Ege yerleşim alanı olmadığı için mi Helikopterler- Uçaklar söndürme çalışmalarına katılmadı ? Bahane oldukça kolaysa hemen yakın alanda Göksu Barajı var. Hükümet yetkilileri açıklama yapmakla meşgul. Mesele anız yakma meselesi olarak geçiştirilemez. Çınar ve Mazıdağ köylerinde olan yangınlarla ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulmalı, ihmali olan kuruluşlar ortaya çıkarılmalı. Her şey ortaya çıkar da giden canlar geri gelir mi? 
Binleri aşan küçük baş ve büyük baş hayvan sayısı, yabani hayvanlar, kuşlar, börtü-böcek...
Ateşlerde yana yana ölen insandı Ateşlerde yana yana ölen, çırpınan, yanan canĺılar için hayvan hakları dernekleri, vakıfları nerede? Çevre katliamında her şey yandı bitti kül oldu. Çevre vakıfları ve dernekler nerede? Yanan ve kül olan, altında canlar giden evler...Sadece Sağlık Bakanı ölü ve yaralı sayısı veriyor
.''

Amedspor'un yarınki maçı iptal oldu Amedspor'un yarınki maçı iptal oldu

Editör: Özgür Ayaydın