Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen programda emekli olduktan sonra Konya'ya yerleşeceğini söyledi.

Kurban Bayramı nedeniyle Diyarbakır Valiliğince protokol ve halkla bayramlaşma programı gerçekleştirildi. DSİ Sosyal Tesislerinde yapılan bayramlaşma programında konuşan Vali Su, bayramların çok özel günler olduğunu ifade ederek, yardımlaşmanın, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin en üst noktaya ulaştığı günler olarak değerlendirdi. Vali Su, “Mutlaka bulunduğumuz yerlerdeki kimsesiz, öksüz vatandaşlarımızı ziyaret etmemiz gerekiyor. Bu bayram coşku ve sevincine onları da ortak etmeliyiz. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ziyaret ederek, bu bayram coşkusunu kavuşturmamız gerekiyor. Sevinçler, güzellikler, paylaştıkça çoğalır” dedi.

A W229357 02

"KONYA'YA YERLEŞECEĞİM"

Vali Su, 25 Haziran günü yaş haddinden emekli olacağını belirterek, veda konuşması da yaptı. Yaklaşık 2 yıldır Diyarbakır’da görev yaptığını hatırlatan Vali Su, “Diyarbakır halkına elimizden geldiğince, sizlerin desteğiyle hizmet ettik. 1988’de başladığım mülki idare amirliğini, böylesi kutlu bir kentte Diyarbakır’da noktalamanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizlerle birlikte Diyarbakır’da çok özel çalışmalara imza attık. Hem kayyum hem de valilik görevimizde önemli hizmetler yaptık. Diyarbakırlı hemşehrilerimiz her şeyin en güzeline layıktır. Bundan sonra gelecek arkadaşlarımız sizlere çok daha güzel hizmetler vermeye devam edecekler. Bu vesileyle hepinize veda ediyorum. Hakkınızı helal edin, benim hakkım varsa helal hoş olsun. Bundan sonra Allah izin verirse memleketim Konya’ya yerleşeceğim” diye konuştu.

A W229357 03

Diyarbakır'da sarhoş köpekler zamanı ! Diyarbakır'da sarhoş köpekler zamanı !

Editör: HABER MERKEZİ