Diyarbakır'da Cumhuriyetin 100.Yıldönümü nedeniyle bir resepsiyon düzenlendi. Vali Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su'nun ev sahipliği yaptığı gece, güzel görüntülere sahne oldu.

Kabul töreni Kayapınar ilçesindeki Mövenpick otelde düzenlendi. Törende, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Gürtaç Kayapınar, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Karakoç ile askeri ve mülki erkan, iş dünyasından davetliler, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Eşi Zeliha Su ile birlikte konukları karşılayarak tebrikleri kabul eden Vali Su, konuşmasında, milletin birlik ve beraberlik içerisinde her türlü imkânsızlığa ve zorluğa rağmen iman ve inançla destansı bir mücadele verdiğini söyledi. Milletin vatanı, bağımsızlığı, bayrağı, milli ve manevi değerleri için neleri göze alabileceğini, istiklal ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Su, şöyle dedi:

GGC'den üye buluşması GGC'den üye buluşması

cumhuriyet resepsiyonu 4

"Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir vaziyette Türkiye 100 yılı vizyonuyla ülkemiz; sanayiden ticarete, sanattan spora, tarımdan hayvancılığa, eğitimden sağlığa, her alanda gelişiyor. Ülkemizi, çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizi bölüp parçalamaya, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya yeltenenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmetle; kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyor, Cumhuriyetimizin 100. yılını en içten duygularımla kutluyorum."

cumhuriyet resepsiyonu 2

Kabul töreninde Vali Su ve eşi Zeliha Su, masaları dolaşarak davetlilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı, konuklarıyla sohbet etti. Programda, Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü anısına protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve davetliler tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama pastası kesildi.

cumhuriyet resepsiyonu 7

cumhuriyet resepsiyonu 5