Ayşegül Yaşar

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Diyarbakır Sanayi Mektebi, işsizlik ve mesleksizlik sorununun çözümüne katkı sunmak amacıyla çalışmalar yürütüyor.

''Ne Eğitimde Ne İstihdamda olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek Programı'' (NEET PRO) kapsamında 4 yıldan bu yana farklı alanlarda eğitim programları düzenleyen Diyarbakır Sanayi Mektebi'nde 5 farklı alanda gençler için istihdam odaklı eğitim başlatacak.

- 18-29 yaş arasındaki gençler alınacak

Son başvuru tarihi 15 Eylül 2023 olan programda 18-29 yaş arasındaki gençlere, bu kapsamda 388 saat animasyon, 552 saat Web tasarım, 480 saat kısa film, senaryo ve drone, 357 saat grafik tasarımı, photoshop eğitimi, corel draw eğitimi ücretsiz verilecek.

Türkiye'nin ilk Süryani Kütüphanesi açılıyor Türkiye'nin ilk Süryani Kütüphanesi açılıyor

WhatsApp Image 2023-08-18 at 08.52.51

Bu gruplara katılacaklara ayrıca destekleyeici olarak Dijital Görsel Sanatlar Atölyesi, Dijital Becer Geliştirme, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi, Kişisel Eğitim Geliştirme Programları, İş Arama Süreci Destek Eğitimleri de verilecek.

- Yarısı kadın olacak

Eğitimlere alınacak 150 gencin yarısının kadın olacağı kurslara alınacakların DTSO bünyesindeki Diyarbakır Sanayi Mektebi'ne yüzyüze başvuru yapması gerekiyor.

İsteyenler  0412 503 90 55 nolu telefondan detaylı bilgi alabilecek.