Gülseren Budayıcıoğlu, psikiyatri bilimini romanlarla buluşturan başarılı bir yazar. Eserleri “İstanbullu Gelin”, “Camdaki Kız” ve “Yalı Çapkını” gibi birçok diziye uyarlanan Budayıcıoğlu’nun sekizinci kitabı Görünmeyen Kadınlar raflardaki yerini aldı.

Budayıcıoğlu’nun yeni kitabı Görünmeyen Kadınlar, kadınların babalarından, annelerinden, sevgililerinden ve toplumdan gördükleri ilgisizlik, baskı ve şiddetle nasıl baş ettiklerini anlatıyor. Budayıcıoğlu, kadınları görünür kılmak için yazdığını söylüyor.

Budayıcıoğlu oğan Kitap’tan çıkan 200 sayfalık yeni eserinde birbirinden sarsıcı görünmeyen kadının hikâyesini okurlarla buluşturuyor. Eserleri birçok kez diziye uyarlanan Budayıcıoğlu kitabı hakkında bilgi verdi.

Yakın zamanda sağlık sorunları atlatan ve dinlenmeye gayret ettiğini belirten Gülseren Budayıcıoğlu, şöyle konuştu:

Diyarbakır'da kültürel etkinlikler Diyarbakır'da kültürel etkinlikler

“Yeni kitabım görünmeyen kadınlar çıktı. Benim 8 kitabım oluyor, bazen bana hayal gibi geliyor 8 kitap yazmış olmak… Hele sizin bu kitapları severek okuduğunuzu duydukça, gördükçe, mesajlarınızla anladıkça çok mutlu oluyorum. Görünmeyen kadınlar tahmin ettiğiniz gibi sesini duyuramayan, varlığını gösteremeyen, hakkını koruyamayan, özellikle çocukluğunu genç kızlığında pek çok haksızlığa, pek çok acılara maruz kalmış, sonra hayatla mücadelede güçlenemeyen o kadınların sesi olmaya gayret ediyorum. Sonuç olarak bu kadınlar bir şeyler başarmışlar, bunu çok önemli buluyorum. Hep birlikte kadınların sesi olalım…”