Özgür Ayaydın

Amedspor'un rakibinin cezası açıklandı Amedspor'un rakibinin cezası açıklandı

Son 1 yılda Güneydoğu Anadolu Bölgesinde polis ve jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonlarda  415 ton metamfetamin ele geçirildi.

Diğer uyuşturuculara göre fiyat düşüklüğü dolayısıyla gençlerin ulaşımının kolay olması ve çocukların da kullanıldığının tespit edilmesi üzerine ''Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı’’ hazırlanarak uygulamaya konuldu.

Yapılan çalışmalar sonucunda uyuşturucu kullanımının vehameti ortaya çıktı. Elde edilen veriler, Şırnak’ta, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun başkanlığında; Adıyaman, Batman, Gaziantep, Hakkari, Kilis, Mardin, Siirt ve Şanlıurfa valilerinin katılımı video konferans ile eylem planı bölge yoplantısında değerlendirildi.

Güneydoğu'da Uyuşturucu Kullanımı

427 BİN ANNEYE ULAŞILDI

10 bölgede güvenlik güçleri tarafından "narko-rehber", "narkotik-polisi", "narko anne", "metamfetamin fotoblok", "narko-gençlik" eğitim programları çerçevesinde 6 bin 785 eğitim faaliyetleri düzenlenerek 427 bin 361 anneye ulaşılarak uyuşturucu maddeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. En iyi "Narkotik Polisi Anne" faaliyetleri çerçevesinde ise düzenlenen 234 eğitim programında 17 bin 432 anneye uyuşturucu ve uyuşturucu ile mücadele hakkında bilgilendirme yapıldı.

287’Sİ ÇOCUK, 417'Sİ KADIN

Şırnak, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Gaziantep, Hakkari, Kilis, Mardin, Siirt ve Şanlıurfa’da metamfetamin satışı yapan 18 yaş altı 4 kadın olmak üzere 58 kişi hakkında işlem yapılırken, 233’ü kadın olmak üzere 3 bin 720 kişi hakkında işlem yapıldı. uyuşturucu kullandığı tespit edilen 18 yaş altı 17’si kadın 287 kişi, 18 yaş üstü ise 400’ü kadın 10 bin 728 kişi tespit edildi.

Editör: Özgür Ayaydın