Dihyarbakır, Gaziantep, Batman, Mardin ve Şanlıurfa'da meydana gelen olaylarda 2 kişi öldü, 24 kişi yaralandı.

Diyarbakır KESK’ten 'halk bütçesi' mitingi çağrısı Diyarbakır KESK’ten 'halk bütçesi' mitingi çağrısı

Gaziantep

Yavuzeli ilçesi kırsal Bakırca Mahallesi'nden ilçe merkezine gitmekte olan Ali Şahin'in kullandığı traktör şaramğpolşe yuvarlandı.

Kazada, Hülya Şahin'in (41) öldü, ağır yaralanan sürücü Ali Şahin (21) ile Ayşe Şahin (50) hastaneye kaldırıldı.

Diyarbakır

Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi Fırat Bulvarı'nda henüz kimliği öğrenilemeyen bir çocuk bisikletiyle yolun karşısına geçmek isterken, 07 AFD 251 plakalı otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı.

Yaralı, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

-Merkez Bağlar ilçesi Şanlıurfa Bulvarı üzerinde bir düğün salonunda akrabalar arasında çıkan tartışmada kavgaya dönüştü. Bıçaklı kavgada 2 kişi yaralandı.

Batman

Kozluk'tan Batman'a gelmekte olan patates yüklü 72 EP 193 plakalı kamyonet, sürücüsünün kontrolünden çıkarak devrildi. Kazada 3 kişi yaralandı.

Mardin

19 Ekim'de Derik ilçesine bağlı kırsal Kuşçu Mahallesi'nde akraba iki aile arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan taşlı ve sopalı kavgada yaralanarak hastaneye kaldırılan Musa Demir (73) kurtarılamadı.

-Artuklu ilçesi Kotek Mahallesi yakınlarında plakası ve sürücüsünün kimliği öğrenilemeyen otomobil devrildi. Kazada, Fahreddin E. (47), Muhammet E. (19), Menekşe E. (17), Müzeyyen E. (13) ve Mehmet Nur Y. (20) yaralandı.

Şanlıurfa

İzzet Görgün idaresindeki 31 ABV 69 796 plakalı hafif ticari araç, Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunun 25. kilometresinde devrildi. Kazada sürücü ile Salih (57) Zeliha (53) ile İbrahim Görgün (37) yaralandı.

-Haliliye ilçesi Ahmet Yesevi Mahallesi Açıksu Caddesi'nde sürücülerinin isimleri henüz öğrenilemeyen 34 CSE 796 plakalı hafif ticari araç ile 44 KF 597 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada 5 kişi yaralandı.