Şarkıcı Hande Yener'in konseri Balıkesir Belediyesi tarafından iptal edildi.

Balıkesir'de" 4. Aromaterapi Festivali" kapsamında  sahne alacak olan şarkıcı Hande Yener'in konseri AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi. 

Yener, konserinin iptal edilmesinin ardından sosyal medya hesabından  yaptığı paylaşımda ise şu ifadeleri kullandı:

  "Bu akşam gerçekleşecek Balıkesir konserimiz, bazı gelen tepkiler üzerine Balıkesir Belediyesi tarafından maalesef iptal edilmiştir. Her türlü görüşe saygı duyuyorum ancak bazen birbirimizin sesi olmamız gerekir. Ben yasaklanacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Enerjimle ve tüm sevgimle sahnede olmaya, karşılıklı şifalanmaya devam edeceğim, bu değişmez. Başka bir zaman görüşmek dileğiyle Balıkesir.  Hümanist olmak ve toplumu ayrıştırmamak en uygun davranış biçimi ve hep tercihim bu..."

-Festivallerin iptal edilmesini istemişlerdi-

Bir süre önce aralarında Müsiad,  İlim Yayma Cemiyeti, Anadolu Gençlik Derneği’nin  bulunduğu  ve 25 kuruluştan oluşan Balıkesir Sivil Toplum Platformu, gençlerin “ahlakını bozduğunu”, “isyan ve başkaldırıya yönlendirdiğini” iddia ederek festivallerin iptal edilmesini istemişti. Platform ayrıca yapılan her türlü etkinlikte kadınlar ve erkeklerin ayrı ayrı yer almasını istemişti.

Editör: Meral Özdemir