Kanal D’nin yeni dizisi İnci Taneleri, bu akşam izleyicileri ekrana kilitledi. Dizinin oyuncu kadrosunda ise birbirinden yetenekli isimler yer alıyor. Bunlardan biri de İzzet karakterini canlandıran Furkan Rıza Demirel. Hazar Ergüçlü kimdir? Hazar Ergüçlü hangi dizilerde oynadı? İşte cevabı…

Tolga Savacı kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Tolga Savacı kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü?

HAZAR ERGÜÇLÜ KİMDİR?

Lefkoşa Türk Belediyesi'nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapan Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim'in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle profesyonel oyunculuğa adım attı.

Kuzey Güney adlı dizide canlandırdığı "Simay Canay" karakteri ile televizyonda görünmeye başladı. 

2013-2015 yılları arasında yayımlanan Medcezir dizisinde başrollerden biri olarak "Eylül Buluter" karakterini canlandırdı.

Daha sonra Analar ve Anneler dizisinde "Kader" adlı karakteri canlandırDI.  2016 yılında Star TV'de yayımlanan Yüksek Sosyete dizisinde başrol olarak "Cansu Koran" karakterini canlandırdı.

2017-2018 yılları arasında Star TV'de yayımlanan Hayat Sırları adlı dizide başrol olarak "Seher Kuzgun" karakterini canlandırdı. 

2017 yılında Kar filminde "Müzeyyen" karakterini canlandırarak büyük beğeni toplayan oyuncu 2018 yılında Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Ahlat Ağacı filminde ise "Hatice" karakterine hayat verdi.

Hazar Ergüçlü, oyunculuk kariyerinin yanı sıra sinemaya destek veren isimler arasında da yer alıyor. Hazar Ergüçlü'nün yapımcısı olduğu ilk film 'Beni Sevenler Listesi' 40. İstanbul Film Festivali'nden Altın Lale En İyi Film Ödülü ile ayrıldı.

Hazar Ergüçlü aynı zamanda yapımcısı olduğu Bomboş filminde "Nazlı" karakteriyle konuk oyuncu olarak da yer aldı.

Editör: Ayşegül Yaşar