İngiltere’den bu gününe kadar Cüneyt Özdemir, Mithat Bereket, Cansu Çamlıbel ve Mete Çubukçu gibi gazetecilerin de yararlandığı, Chevening burs programı tanıtımı ile Diyarbakır ve Batman’da ziyaretler yapıldı.

İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği Chevening Burs Programı Sorumlusu Hande Coşkunlar Çelikel ve Büyükelçilik Basın ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Sanem Çiçekoğlu’nun da aralarında bulunduğu .bir heyet, Yüksek lisans öğrencilerine İngiltere’de eğitim görme şansı veren burs programının tanıtımı için Diyarbakır ve Batman’da tanıtım toplantıları düzenlendi.

597_13925_65366a4d9be55

BÖLGEDEN BAŞVURU YAPILMIYOR

İngiltere’nin 40 yıldır verdiği ancak, Türkiye’den 1988’den beri öğrenci alan Burs programı için her yıl 25’e yakın öğrencinin bu burstan yararlandığı belirtildi. Diyarbakır ve Batman’ın da aralarında bölgede hic başvuru alamadıklarını belirten Burs Program sorumlusu Hande Coşkunlar, Türkiye başvurularının açıldığını ve 7 Kasım’da başvuruların sona ereceğini söyledi. 

“GELECEĞİN LİDERLERİNE YÖNELİK BİR PROGRAMDIR”

WhatsApp_Image_2023-10-23_at_15_32_24_(1)

Çelikel, burs programının öğrencinin eğitim masraflarını, yaşam masraflarını, okul ücretlerini karşılayan bir program olduğunu da belirterek, “Chevening bursları geleceğin liderlerine yönelik bir burs programıdır. Bugüne kadar bin 600’ün üzerinde kişi faydalandı” diye konuştu.  

WhatsApp_Image_2023-10-23_at_15_33_23

Çakmak kaçakcılığı yapan futbolcular tutuklandı Çakmak kaçakcılığı yapan futbolcular tutuklandı

Batman’da, Valilik ve Batman Üniversitesini ziyaret ederek, burs programı hakkında bilgilendirme yapan İngiltere Büyükelçiliği yetkilileri, daha sonra Diyarbakır’da, bir grup gazeteci ile bir araya geldi. Burs programının tanıtımı için çaba sarf ettiklerini söyleyen heyet, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır Valiliğini de ziyaret edecek. 

Heyet, amaçlarının bölgeden söz konusu burs programına katılımı sağlamak ve burs ile ilgili yüksek lisans öğrencilerini bilgilendirmek olduğunu ifade ettiler.