Türk sinemasının değerli oyuncularından Mert Turak, son performansıyla izleyicileri büyülemeye devam ediyor. "Mucize" filmindeki Aziz rolüyle adından söz ettiren Turak, Kızıl Goncaların Naim Efendisi olarak gönüllere taht kuruyor. İşte Mert Turak'ın etkileyici performansının detayları...

Kızılcık Şerbeti Nilay karakteri Feyza Civelek kimdir, nereli, kaç yaşlında? Kızılcık Şerbeti Nilay karakteri Feyza Civelek kimdir, nereli, kaç yaşlında?

Ek Açıklama 2024 04 30 170159

Mert Turak, Türk sinemasının sevilen yüzlerinden biri olarak tanınırken, "Mucize" filmindeki Aziz rolüyle izleyicilerin beğenisini kazandı. Aziz karakteri, filmde engelli ve deli bir adamı canlandırmakla kalmadı, aynı zamanda insanın içindeki iyiliği ve güzelliği gösteren bir aracı oldu. Turak'ın bu karaktere getirdiği derinlik ve samimiyet, seyircilerin gönlünde taht kurdu.

Ek Açıklama 2024 04 30 170224"AZİZ'İN MUCİZEVİ YOLCULUĞU"

Mert Turak'ın Aziz'i, sadece bir karakter değil, aynı zamanda bir yolculuğun sembolüydü. Engellerle dolu bir dünyada umudu ve sevgiyi temsil eden Aziz, Turak'ın muhteşem performansıyla izleyicilere dokundu.

Ek Açıklama 2024 04 30 170239

KIZIL GONCALAR NAİM KİMDİR?

Meryem’in kocası, Zeynep’in babasıdır. Hiçbir zaman gerçek bir işi olmamış, liyakat istemeyen geçici işlerde çalışmış, Meryem gibi bir güzelliğin de kıymetini bilememiş, hep küçük hesapların peşinde, geçmişte işlediği günahları ile hesaplaşmaya çalışan bir adamdır. 

MERT TURAK KİMDİR?

Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir'de doğmuştur. Öğretmen olan babası Malatyalı, vergi memuru olan annesi Makedonya asıllıdır. 3-4 yaşında iken Aydın'daki teyzesinin yanında kaldı. İlkokula izmir'de Doğan Akad Meliha Akad ilkokulunda gitti. İlkokul 3.sınıfta Karşıyaka Bostanlı' ya taşındılar. Emlak ilkokulunda okumaya başladı. Ortaokul 2 de Bostanlıdan İzmir Yeşilyurt a taşındılar. 1994 yılında ortaokulu bitirdi. Liseyi İzmir Vecdi Gönül Lisesinde okudu. 1995 yılında Tiyatro kursuna başladı.
Lisede okuduğu yıllarda İzmir Kültür-Sen Amatör Tiyatro Topluluğu kursundaki etkinliklerde bulunduğu sürece birçok tiyatro oyundıktan sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Tiyatro bölümüne girdi. Daha sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Oyunları Bölümünü kazanıp oraya geçiş yaptı.

Editör: Ayşegül Yaşar