Instagram’da 3 milyon takipçisi olan Nez Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Dilan Polat’ın eski ortağı olduğunu ve kendisinin de mal varlığına tedbir konulduğunu duyurdu. Demir, Dilan Polat’la 3 yıl önce ortaklık yaptığını ancak şu anda yeni şirketlerinin ismi geçen şirketlerle ilişkisi olmadığını söyledi.

DEVLET İNCELEYENE KADAR TEDBİR KOYDU

Demir, 3 yıl önceki ortaklıkta da bir sıkıntı olmadığını belirterek, “Devlet de diyor ki inceleyene kadar tedbirimi bir koyayım. Peki benim buradaki mağduriyetim ne olacak? Servetim yok, el koyulacak bir şeyim yok, böyle şeylerin içinde olmak bile onur kırıcı benim için.” dedi.

Kurtlar Vadisi’nin efsane ismi Can Gürzap’ın kimdir? Kurtlar Vadisi’nin efsane ismi Can Gürzap’ın kimdir?

Demir, bu incelemenin herkesten daha çok hızlı sonuçlandırılmasını istediğini ifade ederek, “Bana tedbir geldi 40 yıllık esnaf babama geldi, ben maaş ödüyorum, kira ödüyorum… Bütün yetkililere rica ediyorum, beni gözaltına da alabilirler, ifadeye de çağırabilirsiniz, koşa koşa gelirim lütfen” diye konuştu.

DİLAN POLAT SORUŞTURMASI

Dilan Polat, eşi Engin Polat ve yakınlarına yönelik soruşturma kapsamında mal varlıklarına el konulmuştu. Soruşturma kapsamında Dilan Polat’ın 4 banka hesabında bulunan 2 milyon 500 bin lira ile 2 milyon dolar ve 1 milyon euro’ya el konulmuştu. Ayrıca Dilan Polat’ın 5 ayrı şirketi ile eşi Engin Polat’ın 2 ayrı şirketi de soruşturma kapsamına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında Dilan Polat’ın eski ortağı Nez Demir’in de mal varlığına tedbir konulduğu ortaya çıkmıştı. Demir’in de Dilan Polat ile aynı şirketlerde ortak olduğu iddia edilmişti. Demir ise bu iddiaları reddederek kendisinin arkadaş kurbanı olduğunu söyledi.