Japon otomobil üreticisi Mazda, Türkiye’deki satışlarını belirsiz bir süre durdurduğunu açıkladı. 

Mazda Türkiye’nin internet sitesinde Türkiye’deki otomobil satışlarının belirsiz bir süre durdurulduğu belirtildi. Sitede yer alan bilgiye göre, satış sonrası hizmetler ve yedek parça tedarikinin ise devam edeceği belirtildi. 

Asgari ücret ne zaman belli olacak? Komisyon ne zaman toplanıyor? Asgari ücret ne zaman belli olacak? Komisyon ne zaman toplanıyor?

Mazda Motor Türkiye’nin resmi internet sitesinde “Türkiye’de bir Mazda aracı satın alabilir miyim?” sorusuna verilen cevapta bütün modellerde satışların durdurulduğu belirtiliyor.

thumbs_b_c_7af59f3b6634ec2d99c0fdf87ca0cda0

Mazda Türkiye’nin sitesinde paylaşılan bilgilerde şu ifadelere yer verildi:

“Mazda Motor Türkiye, Türkiye’deki Mazda satış ağını belirsiz bir süre durdurma kararı almıştır. Türkiye’deki mevcut Mazda müşterilerine hizmetin devamını sağlamak amacıyla satış sonrası hizmetlerine ve yedek parça tedarikine devam edecektir.”

Otomotiv sektörünü en iyi bilen gazetecilerden Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yptığı paylaşımda şöyle dedi:

"Mazda satış olarak Türkiye'den çekilmiş. Şaşırdık mı, tabi ki hayır. Zaten uzun süredir Japonya'dan araç getiremiyorlardı. Düşünün geçen senen sadece 183, bu yıl 10 ayda 200 adet satmışlar.  Sebebi açık; Japonya merkezle bir türlü çözülemeyen e-Call sorunu, uygun motorların olmaması ve diğer iletişim konuları."