Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitim sisteminde büyük bir reform yapmaya karar verdi. Yeni eğitim-öğretim yılında Finlandiya modelini benimseyecek olan MEB, öğrencilere daha kaliteli ve baskıdan uzak bir eğitim sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için sevindirici bir haber geldi. Okullarda hafta içi 4 gün eğitim, 3 gün tatil uygulaması başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre eğitim sisteminin değişeceği belirtilerek daha kaliteli ve Baskıdan uzak bir eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı Finlandiya modelini benimsemeye hazırlandığı ifade edildi. Bu kapsamda öğrencilere sevindiren haber verileceği belirtilerek 4 gün okul 3 gün tatil olacağı ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sisteminde büyük reform yapmaya hazırlandığı belirtilerek Finlandiya modelinin hayata geçeceği ifade edildi. Finlandiya modeli eğitime göre öğrenciler artık haftada 3 gün tatil 4 gün okul olarak eğitim göreceği paylaşıldı ve bu konu hakkındaki detaylar da yavaş yavaş açıklanmaya başlandı.

Suriyeli öğrenci sayısı açıklandı Suriyeli öğrenci sayısı açıklandı

4 GÜN OKUL 3 GÜN TATİL OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre eğitim sisteminin değişeceği belirtilerek daha kaliteli ve Baskıdan uzak bir eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı Finlandiya modelini benimsemeye hazırlandığı ifade edildi. Bu kapsamda öğrencilere sevindiren haber verileceği belirtilerek 4 gün okul 3 gün tatil olacağı ifade edildi. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sisteminde büyük reform yapmaya hazırlandığı belirtilerek Finlandiya modelinin hayata geçeceği ifade edildi. Finlandiya modeli eğitime göre öğrenciler artık haftada 3 gün tatil 4 gün okul olarak eğitim göreceği paylaşıldı ve bu konu hakkındaki detaylar da yavaş yavaş açıklanmaya başlandı.

4 GÜN OKUL, 3 GÜN TATİL PİLOT BÖLGELER AÇIKLANACAK

Alınan son bilgilere göre eğitim sistemi değişmeden önce Milli Eğitim Bakanlığı bir pilot bölge seçecek ve yeni uygulamayı bu bölgelerde gerçekleştirmeye başlayacak. Özellikle deprem bölgesinde böyle bir uygulamaya geçileceği tahmin ediliyor. 2024-2025 eğitim öğretim yılı içerisinde uygulamanın Türkiye geneline yayılacağı da önemli bir detay.