Vücudumuzdaki detaylar kişiliğimiz hakkında birçok şey söyler. Bunlardan bir tanesi de saç tipimizdir. Saç tipimiz kişilik özelliklerimizi yansıtır ve karakterimizin yapısını anlamak için yardımcı olur. 

Saç tipleri genel olarak; dalgalı saç, kıvırcık saç ve düz saç olmak üzere kategorize edilir. Saç tipiniz nasıl davranmayı sevdiğinizden, pratik mi yoksa duygular ile mi yönetildiğinize ya da kolay etkilenip etkilenmediğinize kadar birçok noktaya ışık tutar. Saç tipine göre kişilik özelliklerinizi öğreneceğiniz saç tipine göre kişilik testini sizler için hazırladık.

“İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası” büyüledi “İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası” büyüledi

DALGALI SAÇLAR

Hayatı akışına bırakan, özgürlüğüne düşkün, tutkulu, ilgi isteyen ve modern kişilerdir. Onlar için hayat bir maceradır ve yeni şeyler keşfetmeyi severler. Enerjilerini tutkuyla bağlı oldukları şeylere harcarlar. Hedef odaklıdırlar ve önlerindeki engelleri aşmak için çabalarlar. Bakımlarına düşkün ve gerçekçidirler. Zarif, eğlenceli ve göz alıcı bir tarzları vardır.

KIVIRCIK SAÇLAR

Anı yaşayan, dinamik, sevgi dolu, sıcak, lider ruhlu, sezgisel ve kendini ifade edebilen kişilerdir. Onlar için hayat bir oyun alanıdır ve her anın tadını çıkarmayı bilirler. Hızlı düşünür ve harekete geçerler. Bazen dramayı severler ve uzun süre aynı şeye odaklanmakta zorlanabilirler. Sıcakkanlıdırlar ama etkilemek kolay değildir. Söze değil icraata bakarlar. Kalıplara sığmayan, klişelerden uzak kişilerdir. Konuşma tarzları ve tonlarıyla ilgi çekicidirler.

DÜZ SAÇLAR

Planlı, disiplinli, mantıklı, kararlı, sadık ve güvenilir kişilerdir. Onlar için hayat bir düzendir ve her şeyin yerli yerinde olmasını isterler. Ayrıntılara önem verir ve işlerini titizlikle yaparlar. Bazen inatçı ve katı olabilirler ama karar verdikleri şeyden kolay vazgeçmezler. Sadakatleriyle bilinirler ve güvenleri kolay kazanılmaz. Dürüst, çalışkan ve sorumluluk sahibi kişilerdir.