Kilis Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi depremzede Sümeyra Dağlı, Samsun'da yapılan kulüpler arası bilek güreşi branşında Türkiye Şampiyonu oldu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il içinde yer alan Kilis'te yaşayan 15 yaşındaki depremzede Sümeyra Dağlı, büyük başarılara imza attı. Samsun'da 26 Şubat ve 2 Mart tarihleri arasında yapılan ve 992 sporcunun katıldığı kulüpler arası Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Sümeyra Dağlı, 50 kiloda sol kolda Türkiye şampiyonu olurken, sağ kolda düzenlenen Türkiye 2'incisi oldu. Depremden önce günde yaklaşık 3-4 saat antrenman yapan Emine Dağlı, depremden sonra antrenman saatini 1-2 saate düşürmek zorunda kaldı. Öğretmeniyle birlikte boş zamanlarında hazırlanarak sol kolda Türkiye şampiyonu olan Dağlı, sağ kolda ise Türkiye ikincisi derecelerini elde etti.

Bilek Şampiyonu 2

Kilis Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi olan depremzede Emine Dağlı, ‘‘Bilek güreşi branşında öğretmenimle birlikte iki senedir antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarla birlikte hem güçlendik hem de kilo verdik. Ailem her zaman yanımda oldu ve babama anneme ve kardeşlerime çok teşekkür ederim. Samsun'da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında 18 yaş altı genç bayanlar 50 kilo sol kolda Türkiye şampiyonu olurken sağ kolda ise Türkiye ikincisi oldum. Şimdi hedefim Avrupa ve Dünya şampiyonu olup İstiklal Marşını okuyup salonda bulunan herkese dinletmek. O kırmızı Albayrağ’ımızda dalgalandırmak’’ dedi.

Bilek Şampiyonu 3

Beden Eğitimi Öğretmeni Erdem çelik, 2 yıl önce kursa gelen öğrencisiyle her şeye sıfırdan başladığını belirterek, önce öğrencisinin Kahramanmaraş merkezli depremlerinden sonra oluşan korkusunu yendiklerini söyledi.

Bilek Şampiyonu 4

Amedspor kafilesi, Diyarbakır'a dönüyor Amedspor kafilesi, Diyarbakır'a dönüyor

Çelik, ‘‘Sporcu öğrencimiz ilk maçında bölge üçüncüsü oldu. Pes etmedi, antrenmanlarına devam etti. İkinci senesinde okullar ve kulüpler arasında sol kolda Türkiye 1’incisi, sağ kolda Türkiye 2’ncisi oldu. Sporcumun sıradaki hedefi ise Avrupa ve Dünya şampiyonu olmak’’ dedi.

Editör: HABER MERKEZİ