Vanspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından bugün alınan “tarihi” kararla teknik sorumlusuna “TAKIMI SAHADAN ÇEKTİĞİ” gerekçesiyle 3 resmi müsabakadan men cezası verdiğini anımsatarak, bu cezanın verilmesinin nedeni sanıyoruz ki kamuoyunda ve hukuk nezdinde verilen hak mücadelesinin diyeti olduğu aktarıldı.

Açıklamada şunlara yer verildi:

''Zira, müsabaka yayınını izleyenler iyi hatırlayacaklardır ki ÜMİT HOCAMIZ müsabakaya futbol adamı olduğu için devam etmek istemiştir. Sesi yayına kadar gelmiş, TFF yorumcusu dahi yayında bunu ifade etmiştir. TFF tarafından Youtube’a yüklenen maç kaydının bu kısmı Youtube’dan NE HİKMETSE(!) SİLİNMİŞSE de elimizde mevcut olup PFDK’YA sunulduğu gibi sizlerle de paylaşılmaktadır.

Kobane Davasında ceza yağdı Kobane Davasında ceza yağdı

SAHADAN ÇEKİLME KARARI TAMAMEN YÖNETİMCE ALINMIŞ BİR KARARDIR. Bu durum PFDK’ya da ifade edilse de PFDK tarafından Ümit Hocamız ceza için öngörülen EN ÜST HADDEN cezalandırılmıştır. TFF tarafından haftasonu yaşanan olaylarla ilgili TEK BİR AÇIKLAMA yapılmamışken yine ne hikmetse Kulübümüzün teknik direktörüne işlemediği bir eylemden dolayı play offlarda kalan müsabaka sayısı kadar ceza verilmiştir.

Hak mücadelemiz de şampiyonluk mücadelemiz de sonuna kadar devam edecektir. Bu sırada PFDK’yı verdikleri bu kararın gerekçesini açıklamaya davet ediyoruz. Bu sırada tarafımızca TFF Tahkim Kuruluna gerekli başvurular yapılacak ve kamuoyu bilgilendirilecektir. Bu sırada TFF’ye soruyoruz!

1. Youtube maç tekrarında takım sahadan çekilirken yayın 21:30. dakikadan 23:30’a neden atlıyor?

2. Van Spor’u apar topar PFDK’ya sevk eden TFF Hukuk Müşavirliği hafta sonu oynanan Serikspor- Erokspor maçına ilişkin bir soruşturma başlatmış mıdır?Ve ekliyoruz!

Herkes bilsin ki güçlü iken ADALET, zayıf iken CESARET göstermek ASALETTİR.''

Editör: Özgür Ayaydın