Amedspor teknik direktörü Ersun Yanal, kurumsal anlamda bir Avrupa kulübü nasıl yönetiliyorsa Amedspor’un da öyle yöneticiliğini söyledi. 

İrfan Gözen, sezon öncesi Amedspor'u değerlendirdi İrfan Gözen, sezon öncesi Amedspor'u değerlendirdi

Amedspor Kulübü tartından yapılan açıklamada, gelinin aşama le ilgili teknik direktör Ersun Yanal ve Başkanvekili Baran Durmaz’ın görüşlerine yer verildi.

Teknik direktör Ersun Yanal, “Klasik transfer söylemleri dışında bir konunun altını özenle çiziyoruz, mutluluk. Amedspor’u mutlu, ulaştığı noktayı hazmeden ve bu projeye inanan insanların olduğu bir organizasyona dönüştüreceğiz. Sportif anlamda yalnızca bugünü yaşayan değil yarını hedefleyen bir yapı olacağız” dedi.

P H O T O 2024 06 30 11 37 04“İŞ SAHADA BİTMİYOR”

Teknik direktör Yanal, kurumsal anlamda yolun henüz başında olduklarını ancak kısa sürede hızlı hareket ettiklerini Yanal, ifade ederek, “İş sahada bitmiyor. Sahada kazanmanın gereklilikleri var. Tüm düğmelerimizi doğru şekilde iliklemek zorundayız. Bugün planımızı yaptık ve yola çıktık. Haritamız, rotamız, duraklarımız belli. Kurumsal anlamda bir Avrupa kulübü nasıl yönetiliyorsa burası da öyle olacak. Bu konudaki önemli hassasiyetim var ve sayın başkan ile yönetim kurulumuz gerçekten Amedspor’u bu idealine kavuşturmak adına çalışıyor” diye konuştu. Yanal açıklamalarına şöyle devam etti:

“GERÇEK BAŞARI SADECE ŞAMPİYON OLMAK DEĞİLDİR”

“Gerçek başarı yalnızca şampiyon olmak değil, gelecek nesilleri de futbolun büyülü dünyası ile buluşturmak. İdari ve sportif yapılanma, pazarlama faaliyetleri, ideal tesis yatırımları, bilimsel kadrolar, sağlık ve iletişim merkezleri, maç günü organizasyonları, deplasman planlamaları her şey ama her şeyi doğru yapmak adına yönetim kurulumuz ile imza attığım günden bu yana çalışıyoruz. Sezon sonunda Amedspor’u şampiyon yaparsak değil, bu doğru hamleleri hayata geçirebilirsek başarılı sayacağız.” 

Photo 2024 06 30 11 37 04 2“TRANSFERLERİN YÜZDE 90’INI BİTİRECEĞİZ”

Amedspor’un yeni sezon hazırlıklarına 2 Temmuz’da Kartepe’de başlayacağını da sözlerine ekleyen Yanal, “13 Temmuz’a kadar buradayız. İlk kamp döneminde transferlerin yüzde 90’ını bitireceğiz. İkinci etap kampında ise noktayı koyacağız” dedi.

Amedspor Başkan Vekili Baran Durmaz ise, teknik kadromuzun isteği doğrultusunda yönetim olarak maddi manevi fedakarlıklarda bulunup Amedspor‘u çok güçlü yerlere taşımak için adımlar attıklarını söyledi.

Durmaz, “Çok çalışıyoruz, çok işimiz var ama sonunda doğruları yaparak önce şampiyonluğa ulaşacak sonra da Süper Lig’de harika bir kulüp yaratmak için çok titiz ve çok mesai vererek hocamızla birlikte emek harcıyoruz. Ersun Yanal gibi deneyimli bir isimle hem saha içini hem saha dışını planlamak gerçekten bizim için büyük şans” diye konuştu.

Editör: Ferit Aslan