Kulp'ta kışın yapılan bu yemeği biliyor musunuz ? Kulp'ta kışın yapılan bu yemeği biliyor musunuz ?

Meral Özdemir

Elaltıntaş’ın son görevden alınmasına sebep raporu hazırlayan muhakkiklere de maaş kesme ve kınama cezası verildi. 
Diyarbakır’da. Siyaset kurumunun fazlası ile müdahil olduğu kurumların başında gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde  ilginç bir görevden alma ve geri dönüş olayı yaşandı.

Merkez Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaparken, ilk olarak Mayıs 2019 tarihinde görevden alınan Fikret Elaltuntaş, son 5 yıl içinde 6 kez görevden alındı, 6 kez mahkeme kararı ile görevine geri dönmeyi başardı. 
Son olarak 1.5 yıl önce, hakkında muhakkiklerin hazırladığı, kamu zararı  raporu ve ardındaki soruşturma nedeniyle görevden alınan Elaltuntaş, bugün itibariyle mahkeme kararı ile yeniden görevine döndü. 

- Hukuka aykırı soruşturma yapan muhakiklere ceza

Mahkeme,  Diyarbakır Milli Eğitim Muhakkiklerinin ''hukuka ve mevzuata aykırı'' yapmış olduğu soruşturma sonucu Elaltuntaş’ın görevden alınma işlemini iptal etti.

Bakanlık Müfettişlerinin yapmış olduğu soruşturma ve idare mahkemesinin kararı sonucu Elaltuntaş görevine 6’ıncı kez iade edilirken, hakkında rapor tutan muhakiklere ise ''maaş kesimi ve kınama cezası'' verildi.
Öte yandan, Elaltuntaş’ın dönmesi ile Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten İbrahim Üçköylüoğlu ise Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

Üçköylüoğlu’nun da 2  yıl içinde dört defa görev yeri değiştiği öğrenildi.