Diyarbakır'daki 7. Kolordu Komutanlığı görevine atanan Tümgenral Fedai Ünsal, göreve başladı.

Aile ve Sosyal Politikalar ile İçişleri Bakan Yardımcıları Diyarbakır anneleriyle bir araya geldi Aile ve Sosyal Politikalar ile İçişleri Bakan Yardımcıları Diyarbakır anneleriyle bir araya geldi

YAŞ kararları ile  7. Kolordu Komutanı olan Tümgeneral Fedai Ünsal,7. Kolordu Komutanı iken emekli olan Korgeneral Yılmaz Yıldırım'la birlikte Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'yu makamında ziyaret etti. Valilik, ziyareti sosyal medya hesabından paylaştı. 

Tümgeneral Fedai Ünsal limdir ? 

Ünsal, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasındaki ilk Yüksek Askeri Şura toplantısında, ikinci sıradan albaylık rütbesinden iadei itibarla tuğgeneralliğe terfi ettirildi. Hemen ardından da Mardin'deki 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevine atandı.

Buradaki görevini tamamladyan Ünsal,  2019'daki Yüksek Askeri Şura Toplantısında da Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı Genel Sekreterliği görevine atandı. 2021 YAŞ toplantısında tümgeneralliğe terfi ettirilen Ünsal 6 Şubat depremi sonrasında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Erzurum'daki 9. Kolordu Komutanlığı görevine atandı, ardından da Genelkurmay Lojistik Başkanlığı görevine getirildi. Son olarak bu görevini yürütürken 10 Ağustos 2023 itibariyle Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı görevine atandı.