af7dd130-5927-4fdd-b4ee-f59377b381c5Ferit Aslan

Amedspor Sportif Direktörü Murat Yiğiter, yeni bir takım oluşturduklarını, seyircilerinin kendilerinden şampiyonluk ve başarı beklediğini ve kendilerini mahcup etmeyeceklerini söyledi. 

“Belki bir transfer daha yapabiliriz”

Ankara’da devam eden kamp çalışmalarını değerlendiren Yiğiter, ilk hazırlık çalışmalarını Diyarbakır’da yaptıklarını, genç futbolcular ile ön eleme gibi yaptıklarını belirterek, “Sonra Ankara’ya geldik. Burada 11 gün süren ikinci etabımızı da başarı ile tamamladık. Daha sonra yine Kızılcahamam’da üçüncü etap hazırlıklarımızı yaptık. Burada iki hazırlık maçı yaptık, iyi geçti bizim açımızdan. Takımı ve takım oyununu görmek ve hocamız kafasındaki 11’i belirlemek için bu hazırlık maçlarına ihtiyacımız vardı. Güzel geçti bizim için. Yeni gelen arkadaşlarımız oldu, belki bir arkadaşımız daha aramıza katılabilir.” dedi.   

5933bc3a-c8de-4032-91ca-83fd9e6e8214

“Biz geldiğimizde takımın yüzde 99’u ayrılmıştı”

Yiğiter, Serdar hoca, yönetim ve başkan ile iyi bir takım oluşturmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Bildiğiniz gibi takımın yüzde 99’u ayrılmıştı, bir kaleci Kaan ve Tamer kalmıştı ve alt yapıdan olan arkadaşlarımız kalmıştı. Yeni bir takım oluşturduk ve yeni bir kimliğimiz var. Şahsi düşüncem yeni bir takım olmamıza rağmen hazırlık maçlarında iyi bir mücadele verdik. İdmanlarımızdan bir büyük sakatlık yaşanmadı” diye konuştu. 

Bir eli direksiyonda, diğer eli gaz ve frende Bir eli direksiyonda, diğer eli gaz ve frende

“Otelde salgın hastalık oldu”

6287bc74-dbb1-4b2d-899c-d750e12285a8

Murat Yiğiter tam kapsı sorunsuz atlamayı beklerken kaldıkları otelde salgın bir hastalık yaşandığını ifade etti. Yiğiter, “Otelde Yaklaşık 15 futbolcu kardeşimizde ishal, kusma ve ateş oldu. 3 gündür onunla uğraşıyoruz. Bugün her halde toparlama olur ve idmanlarımıza devam edeceğiz. Bizimle birlikte burada Kepez Belediyespor’da vardı, onlarda da aynı sorun çıktı. Son kampımız çok iyi geçmişte sadece bu hastalık bizi biraz yordu. İshal bütün gücünüzü alıyor. İnşallah bu bir iki gün içinde toparlarız ve yine idmanlarımıza devam ederiz” dedi. 

d5cbf4fb-8a90-4705-81eb-0579b548413e

Yiğiter 2 hazırlık maçı daha yapacaklarını, bunlardan birinin Zonguldakspor olabileceğini de kaydederek, “Hazırlık maçlarını Diyarbakır’a dönmek istiyoruz. Diyarbakır’da sıcaklık var, oraya da alışmak istiyoruz. İlk maçımız evimizde Denizli ile oynuyoruz” dedi. 

“Taraftar şampiyonluk istiyor, inşallah mahcup etmeyeceğiz”

Bir sağ açık transferi yapabileceklerini ama genel anlamda bir sıkıntıları olmadığını söyleyen Yiğiter, “Hocamızın verdiği rapor doğrultusunda çalışıyoruz. Fazla transfer yapmayı düşünmüyoruz, çünkü yaptık. Şu anda bir ihtiyacımız yok. Başkanımız ve yönetimimiz ne dediysek sağ olsunlar yaptılar. İnşallah sahamızda oynayacağımız ilk maçımız ile seyircilerimize özlenen Amedspor’u taraftarlarımıza gösteririz. Taraftar bizden başarı ve şampiyonluk bekliyor inşallah onları  mahçup etmeyiz” diye konuştu.