Ferit Aslan

Amedspor ve Beşiktaş transfer yasağı olmasına rağmen transfer ettikleri oyuncuyu oynatan ALG Spor’a yönelik yaptığı itiraz başvurusu Federasyon tarafından bir kez daha reddedildi. 

Amedspor ve Beşiktaş Kulüpleri, Kadınlar Süper Liginde transfer yasağı olmasına rağmen transfer ettikleri oyuncuyu oynatan ALG Spor’u Federasyona yaklaşık 2,5 ay önce belge ve kayıtları ile şikayet etmişti. 

Federasyon ,2 ay önce verdiği karar ile iki kabulün sunduğu belgelere ve haklı olmalarına rağmen itiraz paralarını geç yatırmasından dolayı başvurularını usulden reddetti. 

Amedspor Kadın 1Amedspor ve Beşiktaş, karara itiraz ederek bir üst kurula başvururken, söz konusu kurulda yapılan itirazı bir kez daha reddetti. Kararda, “Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün AFDK’nın 14.03.2024 tarih ve E.2023-2024/945 - K.2023-2024/1479 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; AFDK’nın başvurunun süre yönünden reddine dair kararında isabetsizlik bulunmadığından onanmasına, oybirliği ile karar verildi” denildi. 

Amedspor ve Beşiktaş kulüplerinin söz konusu haksız karara karşı itirazlarını bir kez daha yapacakları öğrenildi. 

Amedspor için geldiler, boynu bükük ayrıldılar Amedspor için geldiler, boynu bükük ayrıldılar

SKANDAL NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Transfer yasak kararına rağmen Kadınlar Süper Liginde bulunan ALG Spor, 10 Ocak tarihinde Tuğba A M E D S P O R1Karataş’ı transfer etti. Yasaklarına rağmen TFF Adana Bölge Müdürlüğünden Karataş’a lisans çıkartılırken, yeni transfer maçlarda oynatılmaya başlandı. 

Transfer yasağını ihlal edilerek alınan Tuğba Karataş, 14 Ocak tarihinde önce ALG Spor’un Beşiktaş ile oynadığı maçta forma giydi ve ALG Spor, Beşiktaş’ı 2-1 yendi. Beşiktaş yönetiminin fark etmediği bu durumu Amedspor fark etti. 

Beşiktaş’tan bir hafta sonra 20 Ocak’ta Amedspor’a konuk olan ALG Spor bu futbolcuyu bu kez yedekte oynattı. Rakip takımın FİFA’nın transfer yasağına rağmen aldığı Tuğba Karataş’ı transfer edip Beşiktaş maçında oynattığı gibi kendi maçlarında da oynattığını fark eden Amedspor yönetimi, bütün belgeleri ve maç ile ilgili görüntüleri tespit kayıt altına alıp 2,5 ay önce Federasyonuna başvurmuştu.

Editör: Ferit Aslan