İstanbul’dan Batman’a gelen H.M. ve ailesi evin garajına araçlarını park ettikten sonra evlerine çıktı. Sabahın erken saatlerinde aracın kapısını cihaz ile açan kadın S.G., araçta 42 bin doları (1 milyon 178 bin 154 TL) çalarak olay yerinden uzaklaştı. Ameliyat eldiveni giyen ve yüzünü kamufle etmeye çalışan kadın  kameralardan gizlenemedi.

 42 bin dolarının çalındığını fark eden H.M. polise başvurdu:  Polis ekipleri olayın 500 metre ilerisinde hırsızı yakaladı.

5 Aralık Diyarbakır’da yağış var mı? Diyarbakır hava durumu 5 Aralık Diyarbakır’da yağış var mı? Diyarbakır hava durumu

Hırsızın parayı çalarken çok rahat davrandığını belirten F. Mirpaşa, “Biz, akşam İstanbul’dan annemi alıp Batman’a geldik. Geldiğimiz akşam evimize çıktık. Sabah saat 06.00 sıralarında kardeşim bir ses duyuyor ve dışarı çıkınca bir kadının arabadan bir şey alıp görünce hemen gelip bize söyledi. Bize söyleyince hemen aşağıya indik ve annemin ameliyat parasının arabada olmadığını görünce çalındığını anlıyoruz. Polise şikayet ettiğimizde yakalandı" dedi.

Hırsızın 50’li yaşlarda bir kadın olduğunu belirten Mirpaşa, "Çok rahattı ve ameliyat eldivenlerini giymişti. Başına eşarp ile örtüp kapıyı açıp arabaya giriyor. Elindeki düzeneğe basıp kapıyı hemen açıyor. Arabaya girip çıktıktan sonra kız kardeşim görüyor zaten. Görünce hemen gelip haber veriyor. Biz indiğimizde hırsız bizim indiğimizi görüyor ve hemen kaçıyor. Annemin ameliyat parası olan 42 bin dolar para çaldı” diye konuştu.

6 dakika 30 saniye aracın içinde kalan kadının ameliyat eldivenini takarak araçta kalması, araca düzenek veya kayıt cihazı takma ihtimali üzerine polis araştırmalarını sürdürüyor.

Gözaltına alınan S.G.’nin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Kaynak: