Ferit ASLAN

Sezon hazırlıklarının 2. Etap kamp çalışmalarını tamamlayan Amedspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, takıma oyuncu alırken, ismine değil, karakter, kişilik ve aidiyet duygusu ile oynayıp oynamayacağına baktıklarını söyledi. 

Ankara Kızılcahamam’da sezon hazırlıklarının son kamp etabına devam edecek olan Amedspor’da, 2. Etap çalışmalarını Teknik Direktör Serdar Bozkurt değerlendirdi. 

Bozkurt, hazırlık kampında sakatlık olmamasının kendilerini sevindirdiğini, çalışmaların gayet iyi geçtiğini belirterek, “2 hazırlık maçı yaptık. Birini kazandık, birinde ise beraber kaldık. Bu maçlarda kazanmak yada kaybetmek önemli değildi. Biz takımın nasıl bir potansiyeli olduğunu öğrendik. Temposu yüksek oyunculara sahibiz” dedi. 

Cizre’li çocuklar, okçulukta onu örnek alıyor Cizre’li çocuklar, okçulukta onu örnek alıyor

“Halit ve Yunus iyiydi, Yusuf Çetin sürpriz çıkış yaptı”

Teknik Direktör Serdar Bozkurt, dün oynadıkları hazırlık maçında  genç oyuncuların performanslarının kendilerini sevindirdiğini de ifade ederek, “Pas oyununu iyi oynayacak oyuncu grubuna sahibiz., Bu bizim açımızdan sevindiriciydi. Halit ve Yunus iyiydi, Yusuf Çetin sürpriz bir çıkış yaptı. Seyit Ahmet gelecek adına iyi şeyler yapacağını gösterdi. Bunlar bizim açımızdan çok umut vericiydi. Taktiksel çalışmalara fazla giremedik, daha çok fiziksel çalışmalar yaptık. 3 tane daha hazırlık maçı yapacağız” diye konuştu.  

Bozkurt, son olarak adı Amedspor’a transfer olacak oyuncu olarak geçen isimler konusunda ise, “Gündemimizde olmayan isimler konuşuluyor. Hiç gündemde yok bu isimler.. Biz oyuncu alırken, araştırırken ismine değil, karakterine, kişiliğine ve aidiyet duygusuna bakıyoruz. Formayı layıkıyla taşıyacak ve bu camiaya hizmet verecek oyuncu arıyoruz. Bunu yakalayabiliyorsak onunla ilgileniyoruz. Bir çok isim geliyor, bize yakışmayacak isimler ise ilgilenmiyoruz, almıyoruz” dedi.