Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı'nca, 12-17 yaş arası çocuklara yönelik birçok sportif faaliyetlerin ve aktivelerin yer alacağı yaz kampı hazırlıkları başladı. 

Mardin yolu üzerinde bulunan Karaköprü Fidanlık Alanı’nda kurulan kampta çocuklar yüzme, futbol, okçuluk, parkur sporları, eğitsel ve eğlenceli oyunlar, kamp aktiviteleri, kitap okuma, müzik, çeşitli konularda seminerler ve daha birçok çalışmalara katılarak ücretsiz tatil yapma imkânı bulacak. 

1-23

Maddi imkanları bulunmayan çocuklar için düzenlenen kampa Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan eğitim yuvalarında kayıtlı öğrencilerin yanı sıra, kayıtlı olmayan çocuklar da katılabilecek. 

Öğrencilere kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olmak üzere 3 öğün yemek verilecek. Spor eğitmenleri eşliğinde sportif faaliyetlere katılacak öğrenciler, ayrıca yeteneklerine uygun çalışmalara da katılma imkânı bulacak. 

Kampa katılmak isteyen çocuklar https://docs.google.com/forms/d/1aD9Eh65VS18o0-n6ZgQZ1rgWkr8s74RazyDEi2gCrJ0/edit?pli=1 adresinden başvurarak kayıt yaptırabilecek. 

8-9