Diyarbakır Dicle Üniversitesinde dün gece yurda giden bir kız öğrencinin 2 kişi tarafından sözlü tacize uğrayıp zorla araca bindirilmek istenmesi, ulaşım sıkıntıları ve asansör faciası nedeniyle öğrenciler protesto eylemi başlattı. 

a4d60671-9f98-4e5b-b8c2-6fdaa812f8c6

SERVİS YOLDA BIRAKTI, KAÇIRILMAK İSTENDİ İDDİASI

Dicle Üniversitesi yerleşkesinde bulunan kız öğrenci yurduna dün akşam giden 1 kız öğrenci, Üniversite servisi tarafından ‘mesaileri bittiği’ gerekçesiyle yarı yolda bırakıldığı iddia edildi. Kız öğrenci karanlık yolda yurda giderken 2 kişi tarafından sözlü tacize uğrayarak bir araca zorla bindirilmeye çalışıldı.

Yurda gidip başına gelenleri arkadaşlarına anlatan öğrencinin bu anlatımından sonra öğrenci yurdunda dün gece protesto eylemi yapıldı. Öğrencilerin kız yurdundaki protesto eylemine katılmak isteyen 4 öğrenci yurdun asansöründe mahsur kaldı. 

DTSO, İzmir fuarında turizm potansiyelini artırmayı hedefliyor DTSO, İzmir fuarında turizm potansiyelini artırmayı hedefliyor

16812042-a1d0-478a-af4b-b9f4d5084f38

ÖĞRENCİLER, PROTESTO EYLEMİNE BUGÜN DE DEVAM ETTİ

Öğrenciler, yaşanan taciz, ulaşım sıkıntısı ve Aydın’da bir öğrencinin ölmesine neden olan asansör faciasını ile protesto etmeye bugün devam etti. Rektörlüğün bulunduğu Üniversite yerleşkesindeki Öğrenci İşlerinin önünde toplanan öğrenciler, eylem yaparken, polis geniş güvenlik önlemi alarak öğrencilerin dağılmasını istedi.

“ÖLÜM İSTEMİYORUZ” SLOGANLARI ATTILAR

Öğrenciler protesto eylemi sırasında, “Ölüm istemiyoruz” diye slogan attı. Polisin öğrencilerin çevresinde barikat kurduğu ve yürümelerine izin vermediği öğrenildi.