Diyarbakır’da Vali ve eşbaşkan arasında 5 yıl sonra ilk görüşme Diyarbakır’da Vali ve eşbaşkan arasında 5 yıl sonra ilk görüşme

Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda gerçekleşen fuarın açılışını Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül gerçekleştirdi.

Kaymakam Kadir Yurdagül ve diğer katılımcılar fuardaki stantları gezerek incelediği projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

İki gün süren fuarda 10 tasarım, 5 inceleme, 1 araştırma olmak üzere toplamda 16 proje sergilendi. Fuarda 8 danışman öğretmen, proje koordinatörü ve 39 öğrenci görev aldı.
Fuarın ikinci gününde okulu ziyaret eden Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK İl Koordinatörleri Mehmet Öner ve Recep Gün projeleri yerinde inceledi.

A W206677 01

Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Salim Adıgüzel, “16 ve 17 Mayıs tarihlerinde 2 gün süren 4006 – B bilim fuarında toplamda 16 projemiz başarılı bir şekilde sergilendi. Bu projelerimiz, danışman öğretmenler rehberliğinde okulumuz bünyesinde bulunan ortaokul ve lise öğrencilerimiz tarafından araştırıldı, tasarlandı ve hazırlanıp sergilendi. Öğrencilerimiz bu projeler sayesinde bilimsel çalışmaların önemini fark ettiler. Amacımız bu tür projeleri gelenek haline getirip daha da çoğaltarak milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak ve ülke ekonomisine ve kalkınmasına yardımcı olmaktır. Emeği geçen öğretmenlerimize , öğrencilerimize ve katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Fuar açılışına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sabır, İlçe Emniyet Amiri Ömür Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Ali Alp, Şehit Bilal Dicle’nin babası Adnan Dicle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Koordinatörü Mehmet Ali Ayaz, birçok kurum amiri, proje koordinatörü Kimya Öğretmeni Aziz Uluğ, danışman öğretmenler, öğrenciler ve birçok veliler katıldı.

Editör: HABER MERKEZİ