Diyarbakır’daki anmaya HEDEP ve CHP’den yoğun katılım Diyarbakır’daki anmaya HEDEP ve CHP’den yoğun katılım

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Çocuk Yaşam Merkezinde, geleceğin temelleri atılıyor. 

Deneyimli eğitmenlerin gözetiminde bilim, sanat ve sosyal çevreye uygun mekanlarda 3-5 yaşarası tüm miniklerin yararlandığı merkezde, temel düzeyde hayat bilgisi, matematik, İngilizce ve Türkçe derslerinin yanısıra müzik, ritim, enstrüman bilgisi, resimde çizim kabiliyeti konusunda eğitimler veriliyor. "Dede bana masal anlat” projesi kapsamında çocuklar kitap okumaya teşvik ediliyor.

WhatsApp Image 2023-10-23 at 14.40.36

Bölgenin en büyük çocuk parkının da yer aldığı merkezde, miniklerin spor yapmaları, macera parkurlarında eğlenmeleri, kaykay ve bisiklet kullanmaları da sağlanıyor. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, geleceğin teminatı olan çocuklara yönelik çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

WhatsApp Image 2023-10-23 at 14.40.37

Yenişehir Belediyesi'nin Çocuk Yaşam Merkezine büyük önem verdiklerini ve  buraya gelen çocukların daha iyi eğitimler almaları için büyük çaba sarf ettiklerini ve çok hassas davrandıklarını anlatan Başkan Beşikci, şöyle dedi:,

“Bu kentin çocuklarına ne yapsak azdır. Bu nedenle önemli bir misyon üstlendik. Geleceğimiz olan çocuklarımıza her türlü imkanı sunmak için elimizden gelen her şeyi ortaya koyduk ve koymaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda bölgenin en büyük Çocuk Yaşam Merkezini oluşturduk. Spor, kültür, sanat ve diğer birçok faaliyetlerin yapılacağı mekanlar oluşturduk. İşinde uzman deneyimli eğitmenlerimizle çocuklarımıza yönelik çalışmalar başlattık. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda bilgi almaları, eğitim görmeleri ve enerjilerini boşatmalarını sağladık. Bu çalışmalarımızla da velilerimizin az da olsa rahatlamalarını sağladık. Kültürel faaliyetlerimizle de çocuklarımızın büyükleriyle iletişimlerine yol gösterdik. İkinci Bahar Millet Kıraathanemizde büyüklerimizin çocuk yaşam merkezimizdeki evlatlarımızla iletişim kurmalarını sağladık. “Dede bana masal anlat!” projemiz ile büyüklerimiz çocuklarımıza kitap okumalarını sağladık. Çocuklarımızın, müzik, ritim ve enstrüman bilgisi, resimde de çizim kabiliyetlerinin oluşması amacıyla sınıflar oluşturduk. Çok amaçlı çocuk parkımızda, miniklerimizin spor yapmalarını ve macera parkurlarında da eğlenmelerini sağladık. Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi gördükçe böyle çalışmaları artırmayı sürdüreceğiz.”

WhatsApp Image 2023-10-23 at 14.40.36 (2)