Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan "İlk Evim, İlk İşyerim Projesi", Diyarbakır’da küçük işletmeler için heyecan verici bir adım olarak belirlenen arazinin "küçük sanayi alanı"na dönüşmesiyle başlıyor. Peki, Diyarbakır’da "İlk Evim, İlk İşyerim Projesi” ve zaman, nereye yapılacak ve kimler başvurabilir? İşte detaylar…

DİYARBAKIR’DA "İLK EVİM, İLK İŞYERİM PROJESİ” NE ZAMAN VE NEREYE YAPILACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kentsel Yenileme Dairesi Başkanlığı öncülüğünde, Oğlaklı Mahallesi’nde 171 parselde 450 işyeri inşa edilecek. Bu proje, daha sağlıklı bir iş ortamı sağlamayı amaçlıyor .

Yaklaşık 800 dönümlük arazi içindeki 480 dönümlük alan, "küçük sanayi alanı" olarak planlanarak düzenlendi.

İLK İŞYERİM PROJESİ

100 bine yakın ek istihdam sağlanacak böylelikle ülke yatırımına, üretimine, sanayisine, istihdamına hatırı sayılır katkı sunulacak. Tamirat ve imalatla uğraşan küçük işletmelerden oto tamirhanelerine, mobilyacılardan makine üreticilerine kadar onlarca farklı sektörü içerisinde barındıracak bu sanayi/iş yeri alanlarımızla küçük işletmeciye destek olunacak. Kendi işini kurmak isteyen gençler de dükkan ve ofis sahibi olacak.

Diyarbakır'ın merkez ilçesinde petrol aranacak Diyarbakır'ın merkez ilçesinde petrol aranacak

İLK EVİM PROJESİ DE BAĞLAR İLÇESİNDE

Öte yandan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın İlk Evim ve İlk Arsam projelerini de Bağlar ilçesinin Oğlaklı mevkisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Söz konusu bölgede İlk Evim Projesi kapsamında ilk etapta 5 bin 500 konut yapılması bekleniyor.

Editör: Ayşegül Yaşar