Diyarbakır Yenişehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Hanım Evi Millet Kıraathanesinde kadınlar tekstil, el sanatları, okuma yazma, Kuran-ı Kerim ve aşçılık gibi kurslarda eğitim alarak ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Diyarbakır’da hastalar çaldı, sağlıkçılar dinledi Diyarbakır’da hastalar çaldı, sağlıkçılar dinledi

Kadın Evi Millet Kıraathanesi, kadınların sosyalleşmesi, sorunlarına çözüm bulması, bir çok etkinlik ve eğitime katılmasına olanak sağlıyor. Kıraathaneye gelen yüzlerce kadın tekstil, el sanatları, okuma yazma, Kuran-ı Kerim ve aşçılık gibi önemli kursları tamamlayarak hem ev ekonomisine katkı sağlıyor hem de aldıkları sertifikalar ile sosyal yaşamdaki konumlarını güçlendiriyorlar.

WhatsApp Image 2023-10-30 at 11.28.17

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Hanım Evi Millet Kıraathanesini faaliyete sokarak önemli bir projeye imza attıklarını belirterek söyled.  Beşikçi, “Kadınlarımızın ürettiği, öğrendiği, kazandığı ve güzel vakit geçirdiği bir alan yaratıldı. Hanım Evi Millet Kıraathanesinde birçok eğitim ve seminerler verilerek farkındalık oluşturuldu. Kadınların ev ekonomisine katkı da sağladığı alanda, artık çok güçlü kadınlarımız var.” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-30 at 11.28.15