(Özgür Ayaydın)

Atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de Tarımve Orman Bakanlığı'na ilişkin kararlar da yerini aldı.

Buna göre,  20 Nisan 2023 tarihinden bu yana Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Diyarbakırlı Mustafa Kayhan, yeniden aynı göreve getirildi.

Kulp'ta kışın yapılan bu yemeği biliyor musunuz ? Kulp'ta kışın yapılan bu yemeği biliyor musunuz ?

30 yılı aşkın süredir Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çeşitli kademelerinde çalışan Kayhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

WhatsApp Image 2023-08-11 at 09.43.50

Mustafa Kayhan kimdir:

''1969 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğünde göreve başladı. 1999 yılında Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğüne Hayvan Sağlığı Şube Müdürü, 2004 yılında Tarım İl Müdürü olarak atandı. 2009 yılında Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi. 2011 yılında Hayvancılık Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcılığı, 2013 yılında ise Hayvancılık Genel Müdürü görevine atanan Mustafa Kayhan, 2016 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Çok sayıda projelerin hazırlayıcı ve uygulayıcılarından olan Mustafa Kayhan evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.''