Ferit Aslan

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak 4 yıldır görev yapan ve görev süresi dolan Diyarbakır’lı Prof. Dr. İbrahim Özcoşar  aynı Üniversiteye yeniden Rektör olarak atandı. 

Diyarbakır'a yeni tekstil kent yapılıyor Diyarbakır'a yeni tekstil kent yapılıyor

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Mardin Artuklu Üniversitesine 4 yıldır aynı görevi yürüten Prof.Dr.İbrahim Özcoşar Rektör olarak atandı. 

SOSYAL MEDYADAN TEŞEKKÜR MESAJI

Prof.Dr.Özcoşar, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve onayı ile Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü görevine tekrar atanmış bulunuyorum. Bu göreve tekrar layık görülmemde emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız, YÖK Başkanımız Sayın Erol Özvar ve YÖK üyelerine teşekkür ederim” dedi. 

prof-dr-ibrahim-ozcosar-kuduse-yonelik-akademik-ve-bilimsel-calismalar-artirilmali-f8903bf1

PROF. DR.İBRAHİM ÖZCOŞAR KİMDİR?

1975 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır'da tamamladı. 1998 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans derecesi aldı. 2000 yılında Dicle Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, "19. Yüzyılda Mardin Süryanileri" adlı teziyle Doktor unvanı aldı. 2010 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör oldu. 2015 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör yardımcılığı ve Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı yaptı. Birçok bilimsel kitabı ve uluslararası dergide makalesi olan İbrahim Özcoşar, başta Kadim Akademi ve Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun kurulmasında aktif rol aldı. 2019 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi rektörlüğüne atandı.