İslam aleminin kutladığı iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı'nın zamanı geldi çattı. En güzel bayram mesajları ile Kurban bayramı sevincinizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. SMS, WhatsApp ya da diğer uygulamalar aracılığı ile bayram mesajları göndererek sevdiklerinizin bayramını tebrik edebilir ve onlara "Kurban bayramınız mübarek olsun" ve "iyi bayramlar" dileklerinizi iletebilirsiniz. İşte, Kurban Bayramı'nda paylaşabileceğiniz uzun kısa, dualı ve yeni bayram mesajı seçeneklerinden derlemeler...

İranlı seçmenler ikinci tur için Van’da oy kullandı İranlı seçmenler ikinci tur için Van’da oy kullandı

UZUN VE ANLAMLI MESAJLAR

  • "Bu bayramda gönlünüz dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarınız dinmiş olsun. Yüzünüz de hep gülümseme, kalbiniz huzurla dolsun. Kurban Bayramı’nız kutlu olsun."
  • "Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Kurban Bayramınız mübarek olsun."
  • "Kalpten kalbe sapasağlam köprülerle, temiz dua ve dileklerle tüm Müslüman âleminin Kurban Bayramı kutlu olsun."

KISA VE ÖZ MESAJLAR

  • "Bizi yaratan Allah’a şükürler olsun. Bütün müslümanlara hayırlı olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun."
  • "Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Kurban Bayramı geldi, hoş geldin. Mübarek bayram ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle."
  • "Adaletin terazisi, varlığın yaratıcısı, merhametin tek göstergesi olan Yüce Yaratan Allah(c.c.), hayırlı dualarda bulunan müminlerinin dualarını kabul eder. Bu Kurban bayramında dualarımız Yüce Allah’a. Mübarek Kurban Bayramınız hayırlara vesile olur inşallah."

DUALI VE HADİSLİ MESAJLAR

  • "Bizi yaratan Allah’a şükürler olsun. Bütün müslümanlara hayırlı olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun. Rabbimiz AIIah, fikrimizi zikruIIah, kaIbimizin nuru ResuIIuIah, evveIimiz AIIah, ahirimiz AIIah, rehberimiz KeIamuIIah, Rabb’imiz hayırIara ihsan et bu Kurban Bayramımızı inşallah."
  • "Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin. Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!"
  • "Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle."

2024 yılı için en güzel ve anlamlı Kurban Bayramı mesajları ile sevdiklerinizi mutlu etmek ve onlara bayram coşkusunu hissettirmek için bu örneklerden ilham alabilirsiniz. Herkese mutlu, huzurlu ve bereketli bir bayram dileriz.

Editör: Ayşegül Yaşar