İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, basında yer alan habere konu olan görüntünün yeni olmadığı, 21 Temmuz cuma günü mesai sonuna ait olduğu, görüntülere yansıyan durumla ilgili olarak, gerekli incelemeler ve değerlendirmelerin titizlikle gerçekleştirilerek gerekli girişimlerin yapıldığı bildirildi.

''Hekimlerimizin görevleriyle doğrudan ilgisi bulunmadığı anlaşılmıştır''

Görevli göz hastalıklar uzmanının baktığı hasta sayısı konusunda gerçek dışı paylaşımlar olsa da poliklinik ve sağlık kurulu dahil planlı hastalarına baktığı, görevini özverili bir şekilde hakkıyla yerine getirdiği aktarılan açıklamada, olayın hekimle doğrudan ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

O cezalara iptal yolu açıldı O cezalara iptal yolu açıldı

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olay, Çermik ve Ergani ilçelerinde güvenlik korucusu alımı ile ilgili başvuran çok sayıda adayın tümünden aynı gün sağlık kurulu raporu istendiği yönündeki bir yanlış bilgilenme nedeniyle taşkınlık yapan kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir. Haberlere konu olan görüntülerin bu taşkınlık anında çekildiği anlaşılmaktadır. Konunun bir yanlış anlama neticesinde hak kaybına uğrama korkusu yaşayan vatandaşlarımızın tepkisinden kaynaklandığı, hekimlerimizin görevleriyle doğrudan ilgisi bulunmadığı anlaşılmıştır. Alımı yapacak ilgili kurumla yapılan görüşmeyle sınav sonrasında asil ve yedek listede yer alanlar dışında kurul raporu talep edilmediği açığa kavuşturulmuş ve gereksiz izdihamın önüne geçilmiştir. Kurul raporu talep edilen asil ve yedek adayların işlemleri herhangi bir sorun yaşanmadan hızlı bir şekilde sonuçlandırılmıştır."