Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman ve Şıornak'ta meydana gelen kazalarda 17 kişi yaralandı.

Mardin

Mardin-Diyarbakır karayolunda Mazıdağı ilçesi Üç Yol mevkiinde 21 LC 323 minibüs ile 35 BBB 733 plakalı hafif ticari araç çarpıştı. Kazada 1'i ağır 6 kişi yaralandı. 

-Ömerli ilçesi Hop Geçidi'nde minibüs ile kamyonun çarpıştığı kazada minibüste bulunanlardan 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

Şanlıurfa

Siverek-Diyarbakır karayolunun 10. kilometresinde Sadık Yakar idaresindeki 06 DA 5559 plakalı hafif ticari araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu takla atarak şarampole yuvarlandı. Kazada sürücü ile araçta bulunan Übeydullah, Hilal, Özlem, Gurbet, Emir Arda ve Asel Yakar yaralandı.

Adıyaman

Organize Sanayi Bölgesinde trafik kazasında yaralanan bir kişiyi 02 HC 436 plakalı ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürmeye çalışan Ali C., idaresindeki ambulansla İrfan K., idaresindeki 02 ADP 429 plakalı minibüs, Kayalık Mahallesi 3. Çevre Yolu ile eski Zey Caddesinin kesiştiği kavşakta çarpıştı.

Kazada ambulansta bulunan sağlık görevlilerinden Kübra E., yaralandı. Sağlık görevlisi ile hastaneye ulaştırılmaya çalışılan yaralı, olay yerine çağrılan başka bir ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Diyarbakır'da köpeğin ilk evcilleştirildiği yer Diyarbakır'da köpeğin ilk evcilleştirildiği yer

Şırnak

Cizre ilçesi Konak Mahallesi'nde freni boşalan Y.S. idaresindeki 01 YK 996 plakalı kömür yüklü kamyon, bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyşe klamyon alev aldı.

kaza-35