Kayapınar Belediyesi, Dicle Elektrik Kurumu'nun elektrik hatlarını yer altın alması ve aydınlatma projesine eş zamanlı olarak kaldırım yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında 110 bin metrekare kaldırım ve kilitle parke taşı döşenecek. 

Milli Savunma Bakanı Güler, Şırnak'ta esnafı ziyaret etti,  gençlerle buluştu Milli Savunma Bakanı Güler, Şırnak'ta esnafı ziyaret etti, gençlerle buluştu

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, "2023 yılında hem aydınlatma sorunun çözülmesi hem de elektrik kesintilerinin en aza indirilmesi için kapsamlı bir çalışma DEDAŞ tarafından yürütülüyor. Biz de hızlı ve eş zamanlı olarak yaptığımız planlama ile tahrip olan kaldırımlarla birlikte ihtiyaç duyulan yeni kaldırımları da kısa zamanda tamamlama gayreti içindeyiz" dedi. 

Karaman, çalışmalarının yoğun bir tempoyla sürdüğünü belirterek, şöyle dedi:

“Tarihin en sıcak zamanlarının yaşandığı bu günlerde, çalışmalardan dolayı vatandaşlarımıza kısa süreli  rahatsızlık verdiğimizin farkındayız.  Ancak mümkün olan en kısa sürede kaldırımları yenilemek ve yeni yollar yapmak için ellimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz.”