Yaz aylarının kabusu fazla kilolar peki siz fazla kilolarınızdan kolayca kurtulmak istemez misiniz? Cevabınız evetse o zaman gelin hep beraber nasıl kilo verebeileceğinize bakalım. Kilo vermek için Sadece yapmanız gereken şey, size önereceğimiz mucizevi besinleri gece suda bekletip sabah içmek! Bu besinler hem vücudunuzu toksinlerden arındıracak hem de yağ yakımını hızlandıracak. Üstelik bunları yaparken size enerji verecek, sindirim sisteminizi düzenleyecek ve saçınızdan tırnağınıza kadar güzelleştirecek. İşte kolayca kilolarınızdan kurtulmanız için tüketmeniz gereken besinler…

Bir milyon öğrenciye toplu ulaşım eğitimi Bir milyon öğrenciye toplu ulaşım eğitimi

WhatsApp Image 2023-07-11 at 15.28.52

BADEM! BEYNİN YAKITI

Badem, içerdiği E ve B6 vitaminleri sayesinde beyninizin en iyi dostu. Ayrıca omega3 ve omega6 yağ asitleri ile beyninizin gelişimine yardımcı oluyor. Badem yiyerek hem zekanızı artırabilir hem de hafızanızı güçlendirebilirsiniz. Badem ayrıca enerji verir ve sindirim sisteminizin düzenli çalışmasına yardımcı olur. 5-7 adet bademi geceden ıslatın, sabahları kabuklarını soyun ve her gün kahvaltı yapmadan önce tüketin. Böylece hem tok kalacak hem de kilo vereceksiniz. 

WhatsApp Image 2023-07-11 at 15.28.54 (2)

KURU ÜZÜM! ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ

Kuru üzüm, lif bakımından zengin bir besindir ve sabahları yediğinizde bağırsak hareketlerinizi düzenlemenize yardımcı olur. Böylece kabızlık sorunundan kurtulabilirsiniz. Kuru üzüm suyu ise vücutta biriken ödem ve toksinleri atmanıza yardımcı olur. Bu sayede şişkinlikten kurtulabilirsiniz. Ayrıca kuru üzüm suyu yağ yakıcı etkisiyle de kilo vermeyi kolaylaştırır. Kuru üzüm ayrıca polifenoller ve bitkisel besinler gibi antioksidanlar açısından da zengindir. Kuru üzüm göz sağlığı için de mükemmeldir. Kuru üzümü bir gece suda beklettikten sonra sabahları tüketmek saç dökülmesi sorununu da ortadan kaldırır.

WhatsApp Image 2023-07-11 at 15.28.54


CEVİZ! YAĞ YAKICI

Yağ Yakıcı Ceviz, beyin gücünüzü, hafızanızı ve konsantrasyon yeteneğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Cevizi 1 gece boyunca suda bekletip sabah tükettikten sonra bağırsakların çalışmasına yardımcı oluyor, vücuttaki yağ yakımını destekliyor. Zihninizi keskinleştirmek ve akademik performansınızı artırmaya yardımcı olmak için beslenme listenize mutlaka ceviz ekleyin. 2 adet cevizi geceden yarım su bardağı suda bekletin ve sabahları tüketin. 

WhatsApp Image 2023-07-11 at 15.28.54 (1)

İNCİR! SİNDİRİM DOSTU

İncir, sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlar ve bağırsak sağlığınızı korur. Uzmanlara göre incir, hem çözünür hem de çözünmez lif açısından zengin olduğu için kabızlığın giderilmesine yardımcı olabilir. Bu sindirim sisteminizi sağlıklı tutacaktır. Her gece suda beklettiğiniz inciri sabahları uyandığınızda tüketmek bağırsak sağlığınız için harikalar yaratabilirsiniz. Bu besinleri düzenli olarak tüketerek hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ama unutmayın, bunlar tek başına yeterli değil. Dengeli beslenmeye, egzersiz yapmaya ve bol su içmeye de özen göstermelisiniz. Ayrıca herhangi bir sağlık sorununuz varsa veya ilaç kullanıyorsanız bu yöntemleri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.