Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2023-YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra gözler, yurt ve burs başvurularına çevrildi.

Barınma ihtiyaçlarını KYK yurtları ile sağlamak isteyen üniversiteliler, KYK yurt başvuru takvimini merakla bekliyor. Maddi destek almak için de KYK burs ve kredi başvuruları da öğrencilerin beklediği diğer bir konu.

Hıfzı Topuz kimdir? Hıfzı Topuz kaç yaşında, neden öldü? Eserleri neler? Hıfzı Topuz kimdir? Hıfzı Topuz kaç yaşında, neden öldü? Eserleri neler?

GENÇLİK VE SPOR BAKANININ AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Twitter hesabı üzerinden 2023- YKS yerleştirme sonuçlarıyla  ilgili paylaşımda bulundu.

Paylaşımda; ''Sevgili gençler, YKS2023 yerleştirme sonuçlarınız hayırlı olsun. Türkiye’nin dört bir yanındaki GSB yurtlarımız, gençlik merkezlerimiz, genç ofislerimiz ve spor tesislerimizle yanınızdayız'' denildi.

2023 KYK YURT BAŞVURUSU 

KYK ve yurt başvuruları 2022-2023 eğitim dönemi için 24 Ağustos 2022 tarihinde başlamıştı. Bu yılki başvuruların da ilk yerleştirme işleminin sonuçlarının ilan edilmesinin ardından yine Ağustos ayının son haftası başlayabileceği belirtiliyor.

MERAKLA BEKLENİYOR

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği kredi ve burs başvuruları geçtiğimiz eğitim döneminde 15-17 Kasım 2022 tarihleri arasında alınmıştı.

Bu yılki başvuruların da ÖSYM'in yapacağı yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yine Kasım ayı içinde yapılacağı sanılıyor.