Türkşeker, Mayıs ayı başından bu yana kademeli olarak şekere 10 kez yaptı. 1 Eylül'den itibaren kilogram fiyatı 27 TL'ye yükseltecek.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker) tarafından şekere yapılan kademeli zamlar,  şekerin tadını iyiden iyiye kaçırdı. 

Binlerce Diyarbakır sevdalısını bir araya getirdi Binlerce Diyarbakır sevdalısını bir araya getirdi

Mayıs ayından bu yana şekere 9 kez zam yapan Türkşeker, KDV hariç kilogramı 24 TL olan toptan şeker satış fiyatına yüzde 4.2 oranında yeni bir zam daha yaparak fiyatı 25 TL'ye yükseltti.

Kampanya dahilinde indirimli şeker satışlarının 31 Ağustos 2023'te sona ereceğini duyuran Türkşeker, yüzde 4.2 zamlı şekilde müşterilerinden ara sipariş ile talep toplamaya başladı. Ancak talebin ne kadarının karşılanacağı bilinmiyor.

-11. zam Eylül'de -

Türkşeker'in duyurusuna göre, indirimin 31 Ağustos'ta sona ermesinin ardından 1 Eylül itibariyle toptan şekerin kilogram fiyatı indirimsiz olarak KDV hariç 27 TL'den satılacağı belirtiliyor. Bu da  10 gün içerisinde şekere yüzde 8 oranında yeni bir zammın yapılacağı anlamına geliyor.  Böylece, son 4 ayda şekere 11 kez zam yapılmış oluyor.  8 Mayıs'ta 18.5 TL bandındaki şekerin fiyatını Eylül başında 27 TL'ye çıkartacak olan Türkşeker, şekere son 4 ayda yaklaşık yüzde 46 zam yapmış oluyor.