Diyarbekirspor'da Teknik Direktörlük görevine getirilen Süleyman Gökhan Karaaslan, Profesyonel liglerin en genç teknik direktörü unvanına sahip.  30 yaşındaki Karaaslan, bir süre Mustafa Denizli'nin yardımcılığını da yaptı.

İngiltere'de Manchester City ve Leicester City takımlarında staj yapan Karaaslan, Diyarbekirspor'da Kemal Kılıç'tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna üç gün önce oturdu. Teknik direktörlüğe ilk adımının Diyarbekirspor olduğunu, bu nedenle heyecanlı olduğunu söyledi. İlk antrenörlük eğitimi İngiltere'de aldığını aktaran Karaaslan, "Orada bazı kulüplerde staj yaptım. Türkiye'de ise ilk kulübüm Eskişehirspor idi. Daha sonra ise Mustafa Denizli'nin yardımcı antrenörlüğünü yaptım. Süreç ilerliyor. Yaşım 30 ve gençliğimin verdiği heyecan ve istekle her zaman başarılı olmak istiyorum."dedi.

AA-20231028-32545575-32545574-PROFESYONEL_FUTBOL_LIGLERIN_EN_GENC_TEKNIK_DIREKTORU_TAKIMINI_UST_LIGLERE_CIKARMAYI_HEDEFLIYOR

Mustafa Denizli'nin yanında tecrübe kazandığını anlatan Karaaslan, şunları söyledi:

"Mustafa Denizli'nin yanında piştim. Ondan saha içi ve dışında birçok şey öğrendim. O yüzden heyecanlıyım, hırslıyım ve başarılı olacağım. Hedeflerim var. Bu hedeflere ulaşmak için elimden ne gelirse yapacağım. Çünkü bu iş benim hayalimdi. Dolayısıyla bu yaşta buna ulaşmış olmam avantaj. Erken yaşta başladım bu işi yapmaya. Bu tecrübelerimi şimdi sahaya yansıtma vakti."

Diyarbakır’da, biri 2’yi kaçırdı, biri 2’yi kurtardı Diyarbakır’da, biri 2’yi kaçırdı, biri 2’yi kurtardı

AA-20231028-32545575-32545572-PROFESYONEL_FUTBOL_LIGLERIN_EN_GENC_TEKNIK_DIREKTORU_TAKIMINI_UST_LIGLERE_CIKARMAYI_HEDEFLIYOR

Ligde lider takımla aradaki puan farkının biraz açıldığını bbelirten Karaaslan, "Takım olarak kaliteli bir kadromuz var. Futbolcularım, karakterli, hırslı ve çalışma azmi olan oyuncular. Çalışmaya ve başarıya aç oyuncular olduğunu söyleyebilirim. Onların bana verdiği reaksiyon benim için çok önemliydi. Takımın başına yeni geçmeme rağmen aldığım enerji olumlu. Alacağımız galibiyetlerle puan veya puanlar toplayıp takımı sezon sonuna kadar play-off potasının içinde tutup şampiyonluğa ulaşmayı hedefliyorum. Türkiye profesyonel liglerinin en genç teknik adamı olarak hedefim Diyarbekirspor'u üst liglere taşımak, başarı dolu sezon geçirmek. Takımı şampiyonluk parolasıyla üst liglere taşımayı amaçlıyoruz. Taraftarlarımızın da bizi desteklemelerini, maçlara gelmelerini bekliyoruz." diye konuştu.