45 yıl önce inşa edilen ve üzerinde Kahta ilçesindeki tarihi Karakuş Tümülüsü'nün simgesi olan kuşun yer aldığı kulesindeki saat, Kahramanmaraş merkezli ilk depremin yaşandığı 6 Şubat günü saat 04.17'de durdu.

Adıyaman Belediyesi de kamuoyunda yaptıkları araştırmalar sonunda şehrin simgesi saatin yeniden çalıştırılmamasına ve 04.17'de kalmasına karar verdi.

Diyarbakır'da dernek binasından hırsızlık Diyarbakır'da dernek binasından hırsızlık

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, "Kuledeki saatler deprem olduğu sırada yani 04.17'de durdu. Sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız görüşmelerde saatin böyle kalması konusunda karar kıldık. Depremin esas simgelerinden birisi olacak. Bunu koruyacağız oranın peyzajını, ışıklandırmasını, boyasını yapacağız. Hepimize geçmiş olsun, yaralılarımıza şifalar diliyorum, vefat edenlere de Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum."

Esnaf Aslan Palalı ise  "Saat kulesi benim işyerimin tam karşısındaydı. Bu kule benim 35 yıllık yaşamımın bir parçası. Burası şehrin kalbiydi, gerçekten de en gözde noktalardan birisiydi. Burada yaşanan deprem sonrası birçok nokta yıkıldı ve şu an her yer bomboş kaldı." dedi.