Diyarbakır'ın turizm potansiyeli açığa çıkacak Diyarbakır'ın turizm potansiyeli açığa çıkacak

Ferit Aslan

Amedspor’ın Trendyol 1. Lige çıkmasında önemli rol oynayan takımın dinamosu olan Dijlan Aydın, kiralık sözleşmesinin bittiğini ancak yıllarca emek vermek istediğini söyledi. 

P H O T O 2024 05 14 09 46 13Sezon başında İstanbulspor’dan Amedspor’a kiralık olarak gelen Abdullah Dijlan Aydın, sezon boyunca ortaya koyduğu performans ile taraftarların sevgilisi haline geldi. Amedspor’u şampiyon yapan kadroda takımın dinamosu olarak bilinen Dijlan Aydın’ın da sözleşmesi sona erdi. 

“GELDİĞİMDE TARAFTARLARA ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VERMİŞTİK”

CEGA Medya’ya konuşan Dijlan Aydın, şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını, ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Bütün sezon boyunca büyük emekler verdik ve bunun karşılığını almak çok güzel. Taraftarlara ben geldiğimde söylemiştim, şampiyon olup şampiyonluğu burada taraftarlara armağan edeceğiz diye. Dediğimiz oldu, sözümüzü tuttuk” dedi.

P H O T O 2024 05 14 09 42 39“BEN AMED’LİYİM, AMEDSPOR’LUYUM”

Sezonun bitmesine yakın sakatlandığı için takımda yer alamadığını söyleyen Dijlan Aydın, “Emizden gelen her şeyi yapıyoruz, ben son 2 ay sakat olsamda hep takım ile beraberdim. Ben Amed’liyim, Amedspor’luyum. Amedspor şampiyon olduğu için çok mutluyum” dİye konuştu.  

“AMEDSPOR’DA OYNAMANIN HAYALİNİ KURARDIK”

Dıjlan Aydın, babasının doğma büyüme Diyarbakır’lı olduğunu ifade ederek, “Bizde Amedliyiz. Ben başka takımlarda oynarken, bile hep Amedspor maçlarını izlerdik ve orada oynamanın hayalini kurardık kaleci Veysel ile. Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Benim babam benim oynadığım takımların maçlarını değil, Amedspor maçlarını paylaşıyordu. O kadar büyük bir taraftarı Amedspor’un” dedi. 

P H O T O 2024 05 14 09 43 18“AMEDSPOR’A YILLARCA EMEK VEREBİLİRİM”

Amedspor ile kiralık sözleşmesinin bittiğini de söyleyen Dijlan Aydın, “Ben burada oynamak istiyorum, buraya yıllarca emek verebilirim. Benim tek gayem burada oynamak, taraftarlarında beni istediğini biliyorum, İnşalllah olur” dedi. 

Editör: Ferit Aslan