Özgür Ayaydın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP’nin eski eş genel başkanlarının da bulunduğu siyasetçilerin yargılandığı Kobani davası için partisine çağrıda bulundu. Tanrıkulu, “İntikam davası ve kumpas davası” olarak değerlendirdiği Kobani davası için partisi CHP’nin hukukçulardan oluşan bir izleme kurulu kurması gerektiğini söyledi. 

Amedspor'un doğuş süreci Amedspor'un doğuş süreci

"1 Twit için 7'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor"

Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Halk Tv’de katıldığı programda, 18’i tutuklu 81 kişinin yargılandığı Kobani davası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tanrıkulu, Demirtaş ve arkadaşlarının atılan bir Twit nedeniyle 7’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile yargılandıklarını belirterek, şöyle dedi:

"Biz ses çıkarmazsak yarın bizim başımıza da gelebilir"

“Başta kendi partim CHP’ye sesleniyorum. Bu kumpas ve intikam davası olarak değerlendirdiğim Kobani davasına ilgi göstermelidir. Özellikle CHP Kobani davası için hukukçulardan oluşan bir izleme kurulu kurmalıdır ve davayı takip etmelidir. Benim tek gitmem ile olmuyor. Davaya ilk bakan hakim çete lideri çıktı. O kadar pervasız Hakim ve savcılar var ki inanmak çok güçtür. Bu insanlar 7 yıldır tutuklu. Sayın Erdoğan istedi diye bunlar hala cezaevinde tutuluyor. Biz bu hukuksuzluğu dillendirmez isek bu meşrulaşmış olacaktır. Eğer biz bu yaşananlara ses çıkarmaz isek yarın bizim de başımıza gelecektir.”