Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi misafirhanesinde konaklayan hasta ve yakınlarını ziyaret etti.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Diyarbakır'a çevredeki il ve ilçelerden gelen ve günlerce kentte kalmak zorunda olan hasta ve yakınları için açtığı misafirhanede konaklayanlar için moral gecesi düzenledi. 

Vali Su, misafirhane yemekhanesinde düzenlenen programda hasta ve yakınlarıyla yemek yedi. Misafirlerle görüşerek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Su, talepleri dinledi. 

Gecede Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürlüğü’nde hizmet gören engelli bireylerden oluşan koro sahne alarak hasta ve yakınları için yöresel türküler seslendirdi.

Bakan Göktaş, Şanlıurfa'da Bakan Göktaş, Şanlıurfa'da

Misafirhanede 100 bin hasta ve hasta yakını ağırlandı

Vali Su, yaptığı açıklamada misafirhanede ihtiyacı olan vatandaşlara hem barınma hizmeti hem de yeme içme hizmeti verdiklerini söyledi.

İl dışından gelen vatandaşların burada refakatçisi ile birlikte misafir ettiklerini belirten Vali Su, şöyle konuştu: 

“Sizlerin duası bize yeter.  Allah hepinize şifa versin. Burada kaldığınız sürece de bizim misafirimizsiniz. Başımızın üstünde yeriniz var, sizin ihtiyaçlarınızı görmek için 7/24 burada hizmetimizi sürdürüyoruz. 2022 yılında ve bu yılın ilk 6 ayında Diyarbakır’ımıza tedavi amacıyla gelen yaklaşık 100 bin hasta ve hasta yakını vatandaşımızı misafirhanemizde ağırladık.”

Vali Su’ya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bayram Sezgin, İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu eşlik etti.