Ünlü oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu dizide 'Hülya' karakterini canlandıracak. Yalan dizisi ile ekrana dönen ünlü oyuncu verdiği kilolar ile dikkatleri üzerine çekti. Dizide Hülya Yılmaz karakterine hayat veren Yeşim Ceren Bozoğlu 110 kilodan 50 kiloya düşerek 60 kilo verdi. İşte Yeşim Ceren Bozoğlu dizileri ve filmleri...

Yeşim 1

YEŞİM CEREN BOZOĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Yeşim Ceren Bozoğlu, 29 Temmuz 1974'te Ankara'da doğdu. Bozoğlu tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra yönetmen, seslendirme sanatçısı ve eğitmendir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yeşim Ceren Bozoğlu, sanat yaşamına tiyatro ile başladı. Mezun olduğu yıl oynadığı tek kişilik “Kadınlar” adlı oyun ile Cumhuriyet gazetesi ve Ayşegül Yüksel tarafından "Yılın Genç Kadın Oyuncusu" seçildi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Şehir Tiyatroları, Duru Tiyatro gibi topluluklarda yer alan sanatçı, yönetmenlik de yaptığı tiyatro oyunlarının yanı sıra çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almaktadır. Tarık Akan, Haluk Bilginer, Güven Kıraç, Mazhar Alanson, Mehmet Aslantuğ, Zuhal Olcay, Oktay Kaynarca, Mehmet Ali Alabora, Emre Kınay, Hülya Avşar ve Nejat İşler gibi her dönemin ünlü oyuncuları ile dizi ve filmlerde çalıştı. Semih Kaplanoğlu, Ömer Uğur gibi ünlü yönetmenler ile çalıştı. Sayısız kısa filmde oynadı.

Yeşim 2

Murat Soydan kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti? Murat Soydan dizileri, filmleri ve hayatı Murat Soydan kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti? Murat Soydan dizileri, filmleri ve hayatı

Geniş Aile dizisinde "Sevim" karakterini canlandıran Bozoğlu’nun, başrolünü oynadığı ve İpekyolu Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü”nü kazanan, Türkiye’de bir ilk olan doğaçlama sinema filmi "Bahtıkara" da 21 Mayıs 2010 tarihinde vizyona girdi. Ayrıca profesyonel olarak oyunculuk koçluğu konusunda Türkiye’nin en tanınan ismi olan başarılı oyuncu, Duru Tiyatro’da Türkçe, bir başka kursta İngilizce oyunculuk dersleri veriyor. Mirkelam'ın Asuman Pansuman ve Rober Hatemo'nun Doludizgin adlı kliplerinde de oynadı. 2 Eylül 2007 tarihinde oyuncu Sinan Çalışkanoğlu ile evlendi. 2010 yılında eşinden ayrıldı.

Editör: Ayşegül Yaşar